Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapset ja vanhempien välisen seksin "luonnollisuus"

Vierailija
27.12.2012 |

Tulipa mieleen tämän asia, kun tuttavaperheen äiti kertoi, että heillä on lapsilta pääsy kielletty vanhempien makkariin sunnuntaiaamuisin klo 10 tai 11 asti, koska vanhemmat harrastavat seksiä ja haluavat olla rauhassa, ilman häiriötä (kukapa ei seksiä harrastaessaan). Lapset ovat 8- ja 10-vuotiaita eli osaavat itse laittaa aamupalan ja keksiä tekemistä aamuksi.



Ottamatta kantaa tuohon kieltoon arvelen, että suhtautumistapoja seksiin on varmasti yhtä monta kuin on perheitäkin. Miten teillä? Onko seksi aikuisten välinen asia siinä määrin, että sitä harrastetaan "salaa" vai onko lapsille melko suoraan ilmaistu, että makkariin ei ole nyt asiaa tähän ja tähän aikaan? Vai jotain siltä väliltä?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minusta on kyllä aika sairasta laittaa vanhempien ovi lukkoon, ettei sinne lapset pääse. Vai sanottiinko vain, ettei saa tulla sisälle?

Vierailija
2/4 |
27.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Makkarin ovi laitetaan lukkoon kyllä seksiä harrastettaessa, mutta se tapahtuu yleensä iltayöstä, kun lapset ovat nukkumassa tai omissa huoneissaan (perheessä ei enää pikkulapsia).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllä seksiasiat pitää hoitaa lapsilta salassa. Me joskus "saunotaan" ja lapset katsovat telkkaria, mutta vaikea siinä on rentoutua. En tykkää.

Vierailija
4/4 |
27.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

meidät pihalle leikkimään, hakemaan kavereita ulos yms. sisälle ei ole asiaa ainakaan seuraavaan tuntiin. Kyllä me tiedettiin mitä ne siellä tekee, eikä tuo meitä haitannut. Ei kasvettu kieroon :D



En tiedä miten tuo sitten meillä, kun lapset kasvaa, nyt vasta kaksoset mahassa ja esikoinen vajaa 3 :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kolme