Tomutatteko esim. peiton parvekkeella, vaikka ei saisi?
niin, onko tullut valituksia?
Enpä tajua, kenen persettä se kaivaa, jos alapuolellakaan ei asu kukaan.
Kommentit (8)
tosin en tiedä, onko se kiellettyä vai ei.
Meidän järjestyssäännöissä se ei ole kielletty. Tosin asutaan paritalossa ja tomutan aina poispäin naapurista.
niin kyllä.
Pari ravistusta ei voi häiritä ketään. Jos jos häiritsee mun alapuolella asuvia, niin sanoisin, että heidän tupakointinsa häiritsee vielä enemmän. En ole siitä koskaan huomauttanut, mutta tuossa tilanteessa mainitsisin asiasta.
Enkä usko sen häiritsevän yhtään ketään, meidän alapuolella ei asu ketään. Mutta uskon, että naapurini tupakan tumpeilla pihan koristeleminen haittaa ja häiritsee muita enemmän... Eihän tuossa meidän parvekkeiden luona olekaan muuta kuin metsää....! Yhden kerran viime syksynä onnistui jo pienen tulipalon aiheuttamaan!
toisille parvekkeille. En tajua miten kukaan viitsii esim. kuivattaa vaatteita partsilla, kun milloin vaan saattaa yläkerrasta pölähtää.
Eikö teitä tympisi, jos yläkerran narkki pöläyttää sen koirankarvaisen lattialla pyörineen täkkinsä teidän niskaan? Täkkihän se vaan on, vaikka jollain lähinnä yhtä siisti kuin eteisen matto.
En mä koskaan krs talossa asuessani tomuttanut partsilla, TIETENKÄÄN! Vaikka harvoin tuuli osuu niin että se pöly muka lentäis parvekkeelta toiselle, mut on se silti ajatuksena kamala et laittais puhtaat lakanat partsille kuivumaan ja sitte joku pöläyttäis kissan karvaset mattonsa yläpuolella :(
asumisviihtyvyyttä. Harmi, että aika harvat tekee samoin.
tosin en tiedä, onko se kiellettyä vai ei.