Voi pee..mun pitää hakea lisää opinto-oikeutta :/ (yo)
oon siis aloittanut 2005. En ole vieläkään valmistunut..joopa joo, tiedetään! Mut gradu on ainut mikä roikkunut!
Hain siis oikeutta keväällä vain tämän vuoden loppuun asti. Nyt sitten pitäis palauttaa gradu marraskuussa (19pv) että ehtisin valmistua. No en IHAN ehdi..tarviin vielä pari viikkoa!
Mutta siis, annetaanko sitä opinto-oikeutta lisää, vai jäänkö nyt ilman papereita? ..Ja tiedän, kysymällä yo:lta selviää..:/
Kommentit (4)
hain jo silloin keväällä, ja niin vakuuttelin silloin että saan sen gradun valmiiks ennen jouluu..no näin sit kävi :/ !
Mut kai ne rahat haluaa, joo! Hävettää niin kun en ole saanut sitä vielä valmiiksi..:(
ap
No eihän tuo nyt niin kauhean pitkä aika ole, ajattele niitä jotka on roikkuneet siellä yli 10 vuotta.
edennyt siitä, kun sait edellisen kerran jatkoaikaa? Jos pystyt, uskon sinun saavan uudelleen jatkoaikaa suhteellisen helposti. Esim. gradun ohjaajan lyhyt lausunto gradun etenemisestä olisi tässä kova sana.
Terv. lehtori (yliopistossa)
Anot heti lisää koko kevään, niin saat aikaa. Kerrot hakemuksessa, että G melkein valmis. Kyllä yo rahansa valmistuneesta haluaa..