Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Arto Nyberg ja Bäckman..

Vierailija
21.10.2012 |

Ahdistaako jotain muuta tuo Bäckman? Mua ihan kuristaa jotenkin, kun tuommoinen selvästi päästään vinksallaan oleva ihminen antaa tuommoisia lausuntoja vailla minkäänlaista pohjaa julkisuuteen maailmalla, ja asiantuntijan roolissa :/. Nybergin oli ihan tuskissaan, kun haastatteli ukkoa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katsoin vain hetken haastattelua, koska alkoi veri kiehumaan... Juurikin siitä syystä, etten käsitä, miksi tämän Bäckmanin annetaan suoltaa näitä _mielipiteitään_ faktatietoina. Pahimmassa tapauksessa saa aikaan konflikteja muissakin asioissa Suomen ja Venäjän välille.



Bäckmanilla taitaa tuo termistökin olla ihan hukassa. Hän on julistaessaan asiaansa Venäjällä antanut ymmärtää, että Suomessa huostaanotto olisi sama asia kuin Venäjällä, missä se käytännössä tarkoittaa huoltajuuden menettämistä peruuttamattomasti.



Lisäksi Suomessa on käytössä sijoitus, mikä voi tarkoittaa esim. vain muutamien päivien sijoitusta, eikä lainkaan huostaanottoa. Bäckman väitti, ettei huostaanotettuja lapsia muka pyrittäisi palauttamaan perheisiinsä mahdollisuuksien mukaan. Mihin hän mahtaa perustaa väitteensä?



Eiköhän asia mahda olla päinvastoin. Mitä nyt viime aikojen uutisointia olen tässä seurannut (tapaus Erika).



Miksei Suomen hallitus tee mitään asialle? Esim. hoida valtiosuhteet kuntoon Venäjän kanssa ja korjaa Bäcmanin väitteitä vääriksi??? Hiljaa annetaan yhden miehen armeijan valloittaa venäläiset omien virheellisten käsitystensä puolelle ja mustamaalata suomalaisten lastensuojelu gestapon kaltaiseksi.



Kohta tänne uskalla rikkaat venäläiset tulla edes turisteiksi. Ehkä sitten havahdutaan valtion tasollakin, mutta sitten lienee jo liian myöhäistä - vahinko on jo tapahtunut.

Vierailija
2/2 |
22.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun höpöhöpösetä on eetterissä on uskottavuus kateissa aiheesta lisää

<a href="http://www.artonyberg.blogspot.fi/" alt="http://www.artonyberg.blogspot.fi/">http://www.artonyberg.blogspot.fi/</a&gt;

Mitäs me Ylen duunarit osa 6.

turhuuksien roviolla

Arto Kalevi Nyberg eli "Nolla-Nyberg" on vaatimatonta pasilan mielenterveyden ongelmajätelaitos YLEn palkkaa nauttiva duunari joka on jo mieltänyt itsensä peräti TV-tähdeksi vaikka duuni kolholan Ylellä on mitätön talkshown juontaja eli yleison palvelija Mainoksen makuun päässeenä hän kärsii julkisuuden- ja huomionhakuisten tavisten peruskroonisista itsensä pakkomielteisestä korostamisesta ja turhan pätemisellä. Vaikka moni saattaa mieltää Nybergin pelleksi niin sitä hän ei ole koska häneltä puuttuu täydellisesti teatterialan opinnot eikä hän osaa edes taikatemppuja. Ja kun onnettoman taitoja Ylen B-kastin ominaista kolhon nuoleskelevaa pastanjauhamista ja loisimista surkean ohjelmansa siivellä ei myöskään voi tulkita ammattitaidoksi jää jäljelle TV-duunarin mitätön mainosarvo josta Nyberg ottaakin kaiken irti paikatakseen pientä palkkapussia. Mitätöntä egoaan Nyberg petraa lisäksi tekaistuilla Telvis- ja Venla- pysteillä jotka ovat ainoastaan amatöörien lohdutuspalkintoja. TV:n katsojat saattavatkin ihmetellä mistä lähtien Yle on muuttunut iljettäväksi viihderaadoksi. Vaikka sääli on sairautta niin on todettava että tämän miehen edesottamukset ovat jo sen verran kummallisia että niiden kustannuksella voi sairastaa ilman tunnontuskia. Nybergin päteminen mielikuvilla ja nollatoleranssilla ei ole enää hassua se on säälittävää koska ammattitaidoton


kaikki muumit laaksossa:))))))))))))))

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kuusi