Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onkohan tämä rakkautta?

Vierailija
30.08.2012 |

Tapailin erästä miestä muutaman kuukauden. Olin ihastunut mieheen ehkä enemmän kuin kenenkään koskaan ja ajatuksissani oli jo yhteinen tulevaisuus jne., kunnes mies jätti minut yht'äkkiä, kuultuaan eräältä kolmannelta osapuolelta, että minulla on toinen mies. (Itse asiassa juuri tämä kolmas osapuoli, mikä ei todellakaan siis ollut totta.)

Tapailemani mies ei antanut minun yrittää edes selittää/selventää asiaa, vaan katkaisi välit täydellisesti. (esti puhelut, FB:ssä jne.)

Aluksi olin rikki ja tunsin myös jopa vihaa häntä kohtaan. Nyt muutama kuukausi myöhemmin olo on jotenkin seestynyt, mies on ajatuksissani monta kertaa päivässä ja toivon kaikista eniten sitä, että hänellä on hyvä olla. Pystyn jotenkin kuvittelemaan itseni suhteeseen jonkun muun kanssa, mutta uskon, että siltikin tämä mies on se number one. Onkohan tämä nyt sitä rakkautta?



Kirjoitus vaikuttaa varmasti monen mielestä lapselliselta, mutta olen vajaa kolmekymppinen.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi yksi