Onko Kajaanilaisia paikalla?
Kokemuksia päiväkodeista olisin kysellyt... Siis Kajaanin päiväkodeista.
Kommentit (6)
Yksityisissä on ongelmana, että peittelevät ongelmia viimeiseen asti. Kun lapseni lopetti, myönsivät etteivät saa mitään tukea diagnoisoimattomien erityislasten hoitoon.
Yhdessä yksityisessä katsotaan joka päivä videoita...
Ja pienempi, hyvä.
Yleisesti ottaen vaikuttaa, että päiväkodit ovat rappeutuneita. Kiinteistöjä ei hoideta ja mm. Ratamon päiväkoti kaipaisi kunnon remonttia. Ulkokalusteet ovat alkuperäiset, siis ne, joita ei ole purettu.
Monessa paikassa tuntuu olevan ongelmia sisäilman kanssa jne... Onko tietoa Mäntylästä, Hoijakasta (tai siis se mikä on kasarmilla) Tai keskustan päiväkodeista? Miten yksityiset?
Onko päiväkoti tällaisessa talossa?
Käy tutustumassa päiväkoteihin henkilökohtaisesti tai selaa nettisivuilta:
http://www.kajaani.fi/Palvelut/Sivistystoimiala/Sivistyspalvelukeskus/P…
Uusia päiväkoteja ei taida olla yhtään.
noita päiväkotien tietoja. Ne vaan ei aina kerro koko totuutta. Henkilökunta/johtaja vaikuttaa tosi paljon päiväkodin ilmapiiriin eikä sitä saa selville lukemalla hienoja kuvauksia netistä. :)
En ole varma tuosta Hoikankankaan päiväkodista mutta mielestäni se on erillinen rakennus?
Parasta varmaan olisi käydä itse katsomassa ja jututtamassa henkilökuntaa...
Eikö ihan vasta valmistunut yksi päiväkoti? En muista mihin. Oli ilmeisesti vuorohoitoa tarjoava joten eivät ne meitä huoli.
Voitteko kertoa kokemuksia??? Onko hyvä päiväkoti?