Antakaa ohjeet, miten toimia Lidlin kassalla, kiitos.
Kävin tänään pitkästä aikaa Lidlissä ja taas tuli tunne, että olen liian hidas tai minulla on liikaa ostoksia, kun kassan eteen kertyi läjä, jonka selvittely vei aikaa. Eipä tarvii taas ihan pian mennä uudelleen.
Mutta kertokaas kokeneemmat, miten kassalta selviää tarpeeksi nopeast, kun siinä ei ole pakkaustilaa?
Kommentit (8)
niin siellä on sellainen pitkulainen sininen sivupöytä. Mene kärryjen kanssa siihen parkkiin ja ala pakkaamaan kassiin tavaroita.
eli keräät ostokset ostoskärryyn takas ja meet kauemmas pakkaamaa ne kassii...
samalla kun kassan luona on jo iso kasa vyörymässä yli..? Miten siinä pitäisi toimia???
ja ladon kamaa sinne suoraan kun kassa niitä suoltaa eteenpäin.
Ainoastaan näin vältyn nostelemasta niitä neljättä kertaa, eli taas kärrystä kassiin...
hyllystä kärryyn
kärrystä hihnalle
kassalta kärryyn
kärrystä kassiin
tällaista se on halpishomma
Tuollainen loppurysäys kassalla latistaa aika paljon intoa käydä tuossa kaupassa. Kassaneitit vielä vaikuttavat aina nyrpeiltä kun ostokset ei katoa heti. Mitenkähän herra Lidl on suunnitellut homman toimivan?
AP
Ei sille mitään mahda, senkus pakkailet ostoksesi kaikessa rauhassa. Toi ikean kassi -idea edellä olikin hyvä, täytyykin ottaa mukaan seuraavalla kerralla.
Siinä kaksi syytä, miksi en ensimmäiseksi mene Lidliin.
ensin ladot tavarat hihnalle, sitten takaisin kärryyn ja sitten taas pakkaat.... rasittavaa lasten kanssa.