Onko täällä akateemisia grilliruoan ystäviä?
Kommentit (17)
Emme kyllä yleensä grillaa mitään makkaroita, vaan tavallisimmin vihanneksia (paprika, sipuli, kesäkurpitsa), homejuustotäytteisiä herkkusieniä, banaania, kalaa, kanaa ja naudan sisäfilettä. Niin, ja muurikkalettuja.
Pidän roskaruoasta. Jaskan grillillä Helsingin parhaat.
Ja yöaikaan läheinen nakkikioski on aina täynnä valkotakkisia asiakkaita joista enemmistö on miehiä. Mietin usein ovatko kaikki todellakin jotakin amishoitajia, vai olisiko joku lääkärikin eksynyt mukaan.
Ajatteletko, ett akateeminen ei voisi pitä grilliruoasta?
Ajatteletko, ett akateeminen ei voisi pitä grilliruoasta?
miten mustavalkoinen palsta tää on!?
grilliruokaa syövät ovat automaattisesti wt-porukkaa. ja perinteiset ruuat kuten nakkikastike ja tilliliha on heti yöööks ruokaa mikä ei voi koskaan olla hyvää.
vaikkakin syön grilliruokaa melko harvoin
Todellisuudessa täällä on vain peruskoulun käyneitä rekkamiehiä.
Ja yöaikaan läheinen nakkikioski on aina täynnä valkotakkisia asiakkaita joista enemmistö on miehiä. Mietin usein ovatko kaikki todellakin jotakin amishoitajia, vai olisiko joku lääkärikin eksynyt mukaan.
yleensä saa poistua työpaikaltaan, ruokataukoa ei ole, vaan ruokailu tapahtuu työajalla - eli ne on lekureita kait...
Mikä tää juttu ON ???!!!
ehkä näitä?
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1670309/onko_taalla_…
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1670380/onko_taalla_…
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1622139/onko_taalla_…
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1538529/onko_taalla_…
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1538483/onko_taalla_…
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1538531/onko_taalla_…
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1627584/onko_taalla_…
on kesänä aikana grillannut harva se ilta. Aina jotain lihaa.
Ja enkai minä lihava olisi jos en grilliruoasta tykkäisi?
vaikka olenkin kasvissyöjä. Kasvisvartaita yleensä tiristelen kun mies käryttää makkaraa.
mikä aloitus. Mitä hemmettiä sinä luulet AKATEEMISTEN kesällä puuhailevan. Kyllä sitä grillaillaan ja kylmiä juomia nautitaan, niin kuin kaikki muutkin tässä maassa. Sehän meitä kaikkia yhdistää; tämä kesäinen ruuanlaitto rituaali. Makkaraa, sisäfilettä, mitä milloinkin. Pääasia on että grillataan.
joka kokkas just syntisen hyvää wokkia muurinpohjapannulla.
Niin tai no - onko se grilliruokaa? Eiköhän?