Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten netistä saisi tilattua Superfit-goretex kenkiä?

25.11.2005 |

Kävin Superfit:n sivuilla ihailemassa todella kauniita lasten Goretex-talvikenkiä. Nyt tekisi kovasti mieli sellaisia, mutta miten toimii ja kenelle se niiden online-shop on tarkoitettu (tunnukset pitäisi hankkia ensin ja onko tarkoitettu yksityisille ostajille)?

Onko kukaan tilannut moisia ihanuuksia Suomeen? Bam-bamista tietysti saisi joitain malleja, jos kokoja sattuu olemaan, mutta kun tilaisin useammat, niin voisin tehdä sen itsekin, jos on suht. helppoa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enkä tiennyt , että ne ovat noin " merkkikamaa" . Olen itse ostanut yhdet Anttilasta puoli ilmaiseksi, mutta olivat tosi hyvät. Täytyykin käydä nettisivuilla.

Vierailija
2/4 |
27.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saksan ebaystä löytyy Superfitin kenkiä, siis ihan uusiakin:-)

Muista nettikaupoista en tiedä.

http://www.superfit.at -sivullahan ei näy olevan mitään nettikauppaa, Händler-Log-In on kauppiaille.



Näithän sen Händlersuche-kohdan, sieltä voi katsoa millä kenkäkaupoilla on Suomessa Superfitin kenkiä.



Minusta Superfitin kengät on tosi hyviä, tuntuu olevan tyttärelleni (3,5v) Richterin ja Ricostan rinnalla parhaiten sopiva merkki. Täksi talveksikin sain hänelle (täältä Tampereelta) ihanat rosanväriset Goretex-kengät:-)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

http://www.kinderschuhe.com/eng/index.html



Toimituskulut Eurooppaan 8 e, toimitusaika 8-15 päivää.

Vierailija
4/4 |
28.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse osti Bam Bamista ~85e hintaan superfit tarragoretexit. OlisikoTallinnassa paljonkin halvemmalla? Ollaan kyllä oltu todella tyytyväisiä kenkiin. Saa tosin nähdä kuinka hyvin pitää jalat lämpimänä, kun pakkaset alkaa.