Balilla käyneitä?
Mietitään matkakohdetta ensitalvelle ja bali kiinnostaisi mua kovasti. Kuta beach kiinnostaa erityisesti koska emme halua liian hiljaiseen paikkaan. Mutta liekkö tuo sitten liian menomesta?
Kommentit (3)
Ja haaveissa on mennä uudelleen heti, kun matkakassaa on kartutettu. Ekan kerran oltiin Legianissa, toisen kerran Kutassa, mutta samaa rantaahan tuo on. Kannattaa myös miettiä muita kohteita saarella, ainakin päiväretkien kautta. Itse käytiin kiipeämässä Mt Baturille, apinametsässä/Ubudissa. Suosittelen!!!
(Mutta varokaa huijareita ja "arpamyyjiä" - on hyvä pitää mielessä paikallisen asukkaan neuvo "nothing on Bali is free" eli moni lähestyy turisteja huijausmielessä)
Mietitään matkakohdetta ensitalvelle ja bali kiinnostaisi mua kovasti. Kuta beach kiinnostaa erityisesti koska emme halua liian hiljaiseen paikkaan. Mutta liekkö tuo sitten liian menomesta?
Täynnä aussiopiskelijoita, mutta hyvät pippalot siellä oli:) Balissa on parasta, että pienessä saaressa on monenlaista poukamaa ja rantaa, missä viettää aikaa. Sanur on ihan mukava kanssa, vähän hiljaisempi kuin Kuta mutta myös "aikuisempi".
Ehdottomasti suosittelen! Olen käynyt yli 30 eri maassa, ja asunut pitkiä aikoja eri puolilla mualimaa ja Bali on yksi lemppareistani! Ruoka on aivan mielettömän hyvää. Tosiaan kannattaa varoa turisteja huijaavia kauppiaita tms. mutta niitähän on joka paikassa. Kun tietää tämän, ja tinkaa niin pärjää hyvin:)
Ei Bali oo bileitten ykkös paikka, mutta kyllä ihan hyvät bileet löytyy Kutalta. Paras aika matkustaa on huhti-marraskuu. Joulu-maalis on sade kautta.