Meidän labradorinnoutaja on varmaan puoliksi ihminen
Huvittaa kun lapset osti sille oman tyynyn ja liinan. Nukkuu aina pää tyynyllä-hakee oman tyynynsä joka paikkaan kun menee nukkumaan.
Sitten kuorsaa kuin ihmiset.
Rellottelee selällään ja nukkuu selällään ihan rentona.
Tulee viereen istumaan ja mouruaa-kertoo päivän tarinat.
Eilen tuli takapihalta sisään kamalasti haukkuen- ihmettelin mikä hätänä. Naapurin lapsi aidan toisella puolella itki kun oli pudonnut keinusta.
On se niin ihana 2v.
Kommentit (3)
Kyllä koirat on viisaita ja rakastavia, suurin osa ainakin! Eivät todellakaan ansaitsisi sitä, mitä moni koira joutuu elämään, neljän seinän sisällä.
Kun katsoo "hauskoja" kotivideoita, niin koirahan siellä ensimmäisenä menee ihmettelemään kun joku kaatuu tai jotain muuta tapahtuu. Muut vaan kuvaavat ja nauravat, koira rientäessä paikalle tarkastamaan tilannetta. Ja kuinka moni ruumis löytyy koiran (ulkoiluttajien) avulla..Listaa voisi jatkaa loputtomiin.
Ihanaa että olet saanut juuri tuon karvaisen ystävän itsellesi!!
Nukkui yöt mun kainalossa ja päiväunillakin köllötti mahan päällä. Meillä aivan erityinen yhteys.
Syntyi vauva, niin kissa loukkaantui ihan vietävästi. Heittäytyi syömättömäksi. Oksenteli sappinestettä ja makas kuin kuollut. Katsoi mua hyvin vihasesti. Kun otin syliin, niin murisi.
Nyt kuukaudessa jo alkanut toipumaan :) Antaa silittää ja jopa kehrää. Syökin hyvin. Mutta meidän makkariin ei tule. Ja ennen nukkui kaikki unensa siellä.
Kyllä vaan osaa kissakin olla mustasukkanen omistajastaan.