Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies on alkanut nuuskata salaa

Vierailija
13.05.2012 |

Kävi työporukan kanssa risteilyllä, ilmeisesti sieltä ostanut. Löysin pakastimesta yhden lokeron takaa, huolellisesti peiteltynä sellaisen paketin, jossa on monta niitä nuuskapurnukoita päällekkäin. Olenkin ihmetellyt, miksi mies on viettänyt viime aikoina niin paljon aikaa askartelutilassaan. Tietenkin istunut nuuskat huulessa siellä.



Ihan kunnollinen mies ollut tähän asti, ja nyt sitten ylikolmekymppisenä alkaa hölmöillä. Mitä ehdotatte että teen asialle?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä sitten vaikka nuuskaakin? Onko miehesi lapsi ja sinä sen äiti? Mikä sinä olet siihen puuttumaan.

Vierailija
2/2 |
13.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

olisi se hyvin vakavan keskustelun paikka. Nuuskaamisen rinnastan ihan täysin tupakointiin enkä ikinä suostu elämään saman katon alla tupakoijan kanssa. En tällä tarkoita satunnaisia baarissa poltteluita (tai nuuskaamista), mutta säännöllinen nuuskaaminen ja tupakointi on kyllä mulle sellainen no-no että voisinpa jopa kuvitella harkitsevani eroa!



Sanomattakin on selvää, että pussailu loppuisi välittömästi jos saisin tietää mieheni nuuskaavan.



Ja kyllä, olen ihan oikeasti näin ehdoton tämän asian suhteen!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän seitsemän