Eikös Anttilassa, NetAnttilassa ja Kodin1:ssä pitäisi olla yleensä samat hinnat?
Kun olen pitkään ihaillut yhtä tuotetta yhdessä Anttilassa, niin kävinpä nyt kaupungin toisessa myymälässä ja siellä tuo sama tuote olikin puoleen hintaan (vihreä hintalappu).
Myyjältä kun kysyin, ei tiennyt miksi tarjoushinta ja epäili poistotuotteeksi.
Kuitenkin nyt kun katsoin NetAnttilasta JA Kodin1:n nettisivuilta, niin tuotetta myydään ihan normaaliin hintaan kummassakin, ja samoin tuossa ekassa myymälässä oli normaalihinnalla.
Olikohan tähän halvalla myyvään Anttilaan lipsahtanut joku virhe tai jotain?
No, hyvä mulle tietenkin :)
Kommentit (4)
Olen joskus käynyt Anttilasta kysselemässä tuotetta, joka oli Kodin1-kuvastossa alessa, mutta Anttilassa ei olltukaan. Myyjä sanoi, ettei hinnat aina mene yksiin.
etteivät välttämättä ole samanhintaisia Anttilassa ja Kodin1:sessä, mutta kyllä kai aina Anttilassa ja NetAnttilassa pitäisi olla samat tuotteet poistossa jne. AP
Itsekin olen mennyt tarjousten perässä väärään liikkeeseen monen monta kertaa.
Ei se ihan noin mene.
Miksi sama tuote voi olla yhdessä liikkeessä poistona (eikä sielläkään muuten koneelta edes tullut sitä alennettua hintaa vaan normaalihinta, harjoittelija meinasi vahingossa rahastaa minulta sen) mutta muissa saman ketjun myymälöissä ei?
Ovatko Anttilat kauppiasvetoisia ja päättävät itse hinnoistaan kuten esim. K-Supermarketit? AP
Olen joskus käynyt Anttilasta kysselemässä tuotetta, joka oli Kodin1-kuvastossa alessa, mutta Anttilassa ei olltukaan. Myyjä sanoi, ettei hinnat aina mene yksiin.