kertokaa keittiöpsykologit mitä tämä mies mietti?
Tapailin häntä ja olin rakastunut. juttu ei kuitenkaan jatkunut alkua pitemmälle, vaikka olin hyvin rakastunut mutta olin antaunut jo lupauksen toisaalle.
No tämä kaveri yritti lainata sitten minulta rahaa. Tiedän että hänellä on ongelmia rahan kanssa. Liian vähän palkkaa ja piti saada asunto vuorkattua + takuurahat.
No sitten mun korvakoru jäi sitten, ennen tätä rahan lainaus yritystä, hänen asunnolleen, se on kultaa ja arvo jotain 200€. Hän sanoi ensin ettei se ole siellä(luulin itsekin että pudotin sen taksiin) mutta sitten kun lopetin yhteydenpidon, hän parin viikon päästä ilmoitti että hän haluaa palautta sen korvakorun minulle.
Hän toi se tapaamispaikkaan, antoi sen ja käveli tiehensä. Hän sanoi aiemmin ettei halua jutella kanssani koska olen loukannut häntä.
Ihmettelen nyt että miksi hän palautti sen korun koska sen myymällä hän olisi saanut sen takuuvuokrasta puuttuvan puuttuvan 200€. Minähän en siis tiennyt edes että koru oli hänellä.
En ole pitänyt häntä rehellisenä ihmisenä.
Kommentit (22)
mies ei varmaan edes tiennyt että koru on niin arvokas.
ei todellakaan ole 200 euron arvoinen.
omistaa gorgin? Jos, niin juokse karkuun ja äkkiä. On tuhansia petoksia tehtaillut auervaara.. Kuulostaa vaan kovin tutulta.
kylläpä sattuu oleen. Niitä on kuule kalliimpiakin olemassa.
Eniten ihmettelen että hän palautti sen minulle vaikka oli vihainen eikä edes suostunut puhumaan kanssani moneen viikkooon, ei ole tosin poistanut FB kavereistakaan.
ap
siis corgi. tai jotain. koira kuitenkin.
Miehellä ruskeat silmät.
Kuulostaako tutulta?
Kyllä normaali ihminen arvokorun tunnistaa
se oli vieny sen korun kaniin, sai siitä tarvittavat rahat. Sitten myöhemmin haki kanista pois ja palautti sen sulle. ei kehdannut sanoa, että on pantannut sen.
Jos oli stadista niin ei se voinut uudelle naisellekaan sitä antaa.
jos käyttikin kansissa, so what?
ei vaan sovi kuvioon että se sitten sen palautti mulle... miksi?
ap
Sen kuule tietää yksin ja ainoastaan kyseinen mies. että kysypä häneltä!
Sen kuule tietää yksin ja ainoastaan kyseinen mies. että kysypä häneltä!
olin vaan yllättynyt kun hän yhtäkkiä otti yhytetä ja kertoi se keoru löytyi ja hän haluaa sen antaa minulle, mutta ei postin kautta eikä kaverille luovuta vaan minulle vain.
ap
Koru oli tippunut jonnekin piiloon ja löytyi vasta, kun mies aloitti pakkaamisen. Rehellisenä miehenä halusi palauttaa sen sinulle.hän ei halua olla kanssasi tekemisissä, koska sinä luulet (ja puhut) hänestä pahaa.
Case closed.
Mistä näitä juttuja tulee?
Sen kuule tietää yksin ja ainoastaan kyseinen mies. että kysypä häneltä!
olin vaan yllättynyt kun hän yhtäkkiä otti yhytetä ja kertoi se keoru löytyi ja hän haluaa sen antaa minulle, mutta ei postin kautta eikä kaverille luovuta vaan minulle vain.ap
ko. miehelle ei tullut edes mieleen korun myyminen?