Rauhallinen paikka Helsingin rautatieaseman lähellä?
Osaisikohan kukaan vinkata mitään rauhallista paikkaa Helsingin päärautatieaseman läheltä, mihin voisi myös koiranpennun (kantoboksissa) tuoda? Tapaan kasvattajan asemalla ja tarkoitus on tehdä pennun ostosta kauppakirjat ja jonkin aikaa istua ja vaihtaa kuulumisia (ollaan tuttuja ennestään, kasvattaja tulee junalla Lapista). Siellä asemahallissa kun kaikuu niin ikävästi ja kahviloihinhan ei yleisesti ottaen saa eläimiä vielä.
Kommentit (9)
Siinä ihan rautatieaseman vieressä ei ole rauhallisia kahviloita ja tuo Wayne's Coffee on ehkä rauhallisin.
<a href="http://www.avecra.fi/asemaravintolat/ravintola-eliel/" alt="http://www.avecra.fi/asemaravintolat/ravintola-eliel/">http://www.avecra.fi/asemaravintolat/ravintola-eliel/</a>
Mutta kannattaa varmaan kysyä heiltä, saako ottaa koiran.
en ole siellä nyt pitkään aikaan käynyt, mutta aiemmin siellä oli penkkejä ym, jossa voi tuollaisia asioita hoitaa, ja sinne vissiin voi koirankin viedä, en ainakaan muista, että ovessa olisi mitään kieltoa
Siinä itse postissa on postin myymälätila, niistä istumapaikoista en ole niin varma.
Asemalla on kyllä siellä Elielinaukion puolella muitakin kahviloita jos tuo Asemaravintola ei jostain syystä sovi.
sisäänkäynnin edessä, on minusta penkkejä, siinä on muutma nettipäätekin yms. Tai oli ainakin joskus.
Itse kävin siellä Postitalolla katsomassa, ja siellä on lukuisia koirankieltotarroja seinissä, joten sinne nyt sitten ainakaan ei.
t. ap
oli soittanut etukäteen yhteen helsinkiläiseen kahvilaan ja kysynyt, saako sinne ottaa koiran. Nykyäänhän koiran saa ottaa kahvilaan, joten jotkut paikat sallivat koirat. Se kannattaa kuitenkin selvittää etukäteen.
Soita siis vaikka pääpostin Wayne's Coffeehin ja kysy? Siinä ihan rautatieaseman vieressä ei ole rauhallisia kahviloita ja tuo Wayne's Coffee on ehkä rauhallisin.
Menkää vähän syrjempää niin ei kaiu
Siinä ihan rautatieaseman vieressä ei ole rauhallisia kahviloita ja tuo Wayne's Coffee on ehkä rauhallisin.
Vaikka moitteita saa, niin henkilökunta on ystävällistä nuoria jotka opettelevat vasta työskentelyä/asiakaspalvelua. Annetaan heille aikaa.. kyllä se siitä.
en ole siellä nyt pitkään aikaan käynyt, mutta aiemmin siellä oli penkkejä ym, jossa voi tuollaisia asioita hoitaa, ja sinne vissiin voi koirankin viedä, en ainakaan muista, että ovessa olisi mitään kieltoa