Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Keksikää mulle uusi ammatti/toimenkuva!

Vierailija
18.03.2012 |

Olen It-alalla ollut viimeiset 13v ja olen iavan lopen kyllästynyt hirveeän työmäärään, huonoon palkkaan, hulluihin ja kiusaaviin esimiehiin (yksi työkaveri jopa oikeasti sekosi kesken työpäivän, oli pitkään ollut kiusattavana ja hänet potkaistiin pois sairaalassaoloaikana, vaikka oli luvattu jo vakinaistaminen), hankaliin asiakkaisiin jne.



Mitä vaihtoehtoja voisi ajatella, kun kokemusta on projektinhallinnasta(projektipäälliköksi en enää halua), asiakastoimituksista, ym.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
18.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ryhdyt it-netti-salapoliisiksi.



Itsetuntosi pysyy korkealla, koska tiedät tekeväsi tärkeää työtä ja toimit eräänlaisena freelancerina. Ja tietysti sinun täytyy olla monessa mukana.



Se missä sitten teet ne paljastuksesi ja millä tavalla, tarttee sun ihan keksiä itse kuten myös se että miten teet itsestäsi uskottavan.



Mutta sinun on aloitettava sillä, että putsaat ensin oman pesäsi totaalisesti ja koko elämäsi ajalta. Siihen menee arviolta ainakin jokunen vuosi.



Työtä siis tulee olemaan ja aamusta iltaan saakka.



Hauska homma? Oikein kivaako? No, jaa-a... Ainakin voi tulla ups-and-downs.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän yhdeksän