Ihmeyskää tuolla 10v:llä ollut ainakin vkon ajan, muilla vastavaa?
Kommentit (5)
parantua. Virus vaatii aikaa mennäkseen kropasta pois.
Pelkkää limaista yskää ei muuta. Kestänyt nyt noin kaksi viikkoa eikä tunnu loppuvan...
Midtin tässä jo, että pitäiskö viedä lääkäriin. Toisalta yskä lähtee yskimällä ja sieltä lekurilta saa kuitenkin vaan ab-kuurin.
meillä meni liki 3kk tuosta viime lokamarraskuun vaihteesta lähtien yskimiseen, keuhkoputkentulehduksiin, keuhkokuumeeseen jne ja vasta tammikuun puolella tutkittiin ns kunnolla ylilääkärin toimesta kun hälle pistin reklamaatiota terv.keskuksen toimista ja jankuttamani selvä mykoplasma löytyi toiselta lapselta=ylilääkäri totesi että sehän teillä on sitten nämä kuukaudet jyllännyt ja aiheuttanut kaikki vaivat.
Toki en usko että siitä enää olisi kyse, kun kuitenkin pari kk mennyt pojallakin terveenä, mutta kyllähän tuollainen "jälkensä" jättää ja miettii sitäkin puolta.
ap
yskittänyt ja räkää tullut. Eivät terveyskeskuksessa edes tutki, menee kuulemma ohi joskus. Ihmettelen kavereita, kun joka toisella antibiottikuuri, että kuka kumma niitä reseptejä kirjoittaa, kun ei ainakaan meidän terv.keskus.
ei kai siinä mitään ihmeellistä ole.