Mikähän mulla on :((
Eilenillalla alkoi, ihan ihmeellinen vatsakipu ja vellominen, sitä kesti n.½h ja olo oli senkin jälk varsin vetelä ja etova. Nukkumaan mennessä sama olo ja toivoin vain että nukahtaisin äkkiä.
Aamulla ja päivällä ei mitään kunnes taas alkoi joskus puolenpäivän jälkeen ja oli pahimmillaan tuossa klo16-18 välillä, vatsakipuilua ei niinkään ole mutta tämä etova olo:// ja heikko, ihan plöts ja tröööt. Parhaillaankin ihan spagetti ja olenkin vain laahustanut koko illan lasteni kanssa ollen, kotitöitä tehden ja joskus 15 jälk oli pakko nukkua ½h ajan.
mitään ei mistään tule ulos, ei siis ribba tai oksu lennä, kuumetta ei ole, raskaana en ole.
Alkaa vain ihmetyttämään:/
Kommentit (8)
eiköhän ne lapset ala oksentamaan viimeistään parin kolmen päivän sisään.
oli viimeviikolla koululainen oksennustaudissa, itselle tuli vain tuo kuvailemasi ellotus, eli sitä se varmasti on.
Se olisikin ratkiriemukasta, mies poissa pe-illasta la-iltaan ja hiihtoloma alkaa huomenna JA loka,-marras-ja joulukuu meni mykoplasmassa.
ap
eiköhän ne lapset ala oksentamaan viimeistään parin kolmen päivän sisään.
...ja muilla perheessä selkeät influenssan oireet. Kyllä se siitä.
ihan normiolo..ja tällä hetkellä sellainen vetelähkö fiilis ja vatsa ehkä hieman outo.
Nyt vaan sitten maitohappobakteereja urakalla koko perheelle nassuun, Gefilus ja Actimel-juomia onkin mennyt joka päivä jo tätä ennen jonkin aikaa.
ap
roskiin, ei niistä ole hyötyä.
Kunnon probiootit peliin jokaiselle sekä vitamiinit.
missä vaiheessa kuukautiskiertosi on?
Kun en tiedä:((
ap