Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Nainen löi 9-vuotiasta nyrkillä Juuassa, vai mikähän juttu tää on oikeesti?

Vierailija
18.01.2012 |


Julkaistu: 18.01.2012 15:55



Vieras nainen kävi koulusta kotiin palaamassa olleen tytön kimppuun.

Pohjois-Karjalan poliisi kaipaa havaintoja lasta Juukaan keskustassa pahoinpidelleestä naisesta. Koulusta kotiin palaamassa ollut tyttö joutui hyökkäyksen kohteeksi keskiviikkona yhden jälkeen iltapäivällä.



Kävellen liikkunut 9-vuotias oli ollut palaamassa kotiin Poikolan koulusta Juuantien alikulkutunnelin kohdalla, kun pyörätietä pitkin vastaan tullut nainen hyökkäsi. Ilman mitään ennakkovaroitusta nainen löi lasta nyrkillä kasvoihin ja pakeni paikalta.



Tyttö loukkaantui lyönnistä lievästi. Poliisin mukaan nainen poistui kävelytietä pitkin Jussintorin suuntaan.



Pohjois-Karjalan poliisi pyytää havaintoja noin 160-senttisestä tukevahkosta naisesta, jolla oli yllään sininen takki ja mustat ulkoiluhousut. Lisäksi etsityllä naisella oli silmälasit ja selässään reppu.



Havainnot pyydetään ilmoittamaan Juuan poliisille numeroon 071 875 5894 tai 071 875 5893.

IS

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika varmasti tekijä on vihreä.



Go Pekka Go.

Vierailija
2/2 |
18.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika varmasti tekijä on vihreä.

Go Pekka Go.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla