Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

2-vuotias lapsi tuhoaa kaiken puremalla!!!

Vierailija
14.01.2012 |

Kellään kokemusta? Meillä 2v tyttö laittaa kaiken suuhun ja jos esine kestää puremisen, niin hyvä, jos ei niin hajoaa. TURHAUTTAA!!!! Miten tän saa kitkettyä pois? Mitä teen väärin?! Mitä tekisit tässä tilanteessa / olet tehnyt?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsi oppi parissa viikossa pois puremisesta. Annoin myös ruokailun yhteydessä enemmän kunnolla pureskeltavaa ruokaa (esim. porkkanaraasteen tilalle kuorittu kokonainen porkkana -> kuulostaa ehkä naurettavalta, mutta toimi meillä).



Ja tuosta arestista vielä: ei annettu koskaan kuin maksimissaan kaksi kertaa päivässä.

Rangaistuksen jälkeen keskusteltiin, miksi se on annettu.

Ja se ehkä harmitti lasta eniten, että joku kiva lelu meni pilalle ja vanhempi heitti sen sitten roskiin.

Vierailija
2/3 |
14.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsi oppi parissa viikossa pois puremisesta. Annoin myös ruokailun yhteydessä enemmän kunnolla pureskeltavaa ruokaa (esim. porkkanaraasteen tilalle kuorittu kokonainen porkkana -> kuulostaa ehkä naurettavalta, mutta toimi meillä). Ja tuosta arestista vielä: ei annettu koskaan kuin maksimissaan kaksi kertaa päivässä. Rangaistuksen jälkeen keskusteltiin, miksi se on annettu. Ja se ehkä harmitti lasta eniten, että joku kiva lelu meni pilalle ja vanhempi heitti sen sitten roskiin.

Annoin heti porkkanan :) Meillä lapsi syö kyllä paljon pureskeltavaa ruokaa, mutta kokeillaan lisäämistä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuota sohna ja nojatuoliasiaa... Tähän ei vielä onneks oo menty

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme yhdeksän