Flunssa -> nyt poskihammas kipeä! >:(
Flunssa alkoi jo kuukausi sitten, ihan perusflunssa, joka parani jouluksi vähän. Jouluna sitten alkoi uudestaan, ei räkäisyyttä, mutta helvetillinen kurkku-, korva-, ja keuhkokipu. Yskitti niin että ääni lähti. Sama jatkuu vieläkin, mutta nyt tulee räkää ja limaa keuhkoista sekä silmät ovat tulehtuneet.
Viikon ajan on myös särkenyt otsaonteloa ja eilen ja tänään nenänvierustoja ja äsken tajusin, että yksi hammas on niin kipeä, että yskiminenkin sattuu hampaaseen! :O
800 mg ibua ei auta :(
Hemmetti, pitääkö tässä mennä lääkäriin? Silmiin hain jo lääkettä.
Kommentit (3)
ole, mutta alkaa jo vituttamaan tää tauti! Väsyttääki koko ajan.
Poskiontelot tulehtuneet. Kun on jo noin pitkittynyt niin voisi se lääkärissä käynti olla jo paikallaan. Poskiontelontulehduskin kyllä usein menee muutamassa viikossa itsestään ohi mutta sinulla kun on vaivat alkaneet jo kuukausi sitten niin aika pitkään olet kärsinyt jo niitä.
että poskiontelontulehdun tuntuu joskus hammassärkynä.
Mä itse kävin joskus hammaslääkärillä' ja eka kysymys oli "onks sulla flunssa?" Kyllähän sen äänestä kuuli että oli... Lääkäri kertoi että tod näk poskiontelo vaan oirilee ja niinhän se oli.
Parin päivän päästä kipu siirtyi toiselle puolelle suuta ja kyllä olisin juossut uudelleen lääkärille jos en olis just kuullut tätä.
Toivottavasti sullakaan ei oo mitään kummempaa!