Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Ärsyttävää,
30.12.2011 |
Mun mies on ruvennut "ostamaan" meidän teinipoikia puolelleen raahaamalla niille elektroniikkaa ja K18 -pelejä (osa lapsista ei lähelläkään sitä ikää), sekä syöttämällä karkkia ja kokista. Vielä vuosi sitten pojat inhosi isäänsä, nyt alkavat kääntyä mua vastaan kun mä yritän vastustaa moista.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Sitten kun ne muksut kasvavat isoksi, kyllä he ymmärtävät kumpi heitä rakasti ja milläkin tavoin. Jos mies on muille kusipää, paitsi lapsilleen, lapset tajuavat senkin. Jos mies lahjoo pojat ostamalla näille karkkia ja krääsää, kyllä he senkin tajuavat aikanaan. Lapsen tai teinin on vaikea ymmärtää miksi isä on mukava ja miksi äiti vastustaa sitä että isä on mukava. Näin sitten äiti työntää käytöksellään lapset etäämmäksi.
Ota K18 pelikoteloista CD/DVD pois, piilota se ja laita vaivihkaa tilalle jotain muuta. Virneellä sitten sanot että levy tulee takaisin kun ruoka on syöty. Ukolle voit tehdä myös käytännön piloja, samalla kun annat viestin että "Älä ryppyile mulle. Noi pojat on kans mun."