Nokia 500 -puhelin... Mikä vikana kun
ei pääse viesteihin? Kun yrittää viestivalikkoa avata, se vain välähtää eikä tapahdu muuta. Kyseessä ihan uusi puhelin jonka poika sai lahjaksi. Lisäksi, kuvia pystyy sillä ottamaan, mutta kun niitä yrittää katsoa, näyttö menee ainoastaan mustaksi. Vitsit että mua nyppii, kun poikaa harmittaa enkä osaa auttaa. Saisko täältä apuja? Jos ei, marssin huomenna elisa shopitiin.
Kommentit (7)
kokeile päivittää ohjelmisto, näppäile *#0000# , jos ei tarjoa suoraan päivitystä, ota vasemmalta alareunasta auki valinnat-valikko ja sieltä tarkista päivitykset. Jos ei suta, niin ei muuta kuin huoltoon huomenna. Jos on alle viikko ostopäivästä, ja paketti edelleen myyntikunnossa, marssit sen kanssa ostopaikkaan ja saat suoraan uuden tilalle. Jos paketti ei myyntikuntoinen\ ostosts yli viikko, menee huollon kautta. Toivottavasti auttaa tuo päivitys!
T. Puhelinkauppias
Kokeilen heti tuota päivitystä kunhan poika kotiutuu kaverin luota. Ihanaa kun täälläkin on joskus auttavaisia ihmisiä :)
itsessään, ei fyysisenä vihkona pakkauksessa. Ja alkuperäinen kuvaus viittaa ohjelmistovikaan, joka korjautuu ohjelmiston uudelleenasennuksella/päivityksellä, ei siinä ohjekirjassa kovin ihmeellisiä apuja sellaiseen vikaan olisikaan :)
T:se sama puhelinkauppias
oloinen taitelappunen oli mukana, ei muuta. t. ap
http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_500_UG_fi.pdf
Kameran asetukset kandee tarkastaa. Jos asetuksensa on että ei näytetä kuvan esikatselua se näkyy yleensä mustana (koska olet kääntänyt linssin pois valosta..)
ja siellä todettiin että vikaa on. Eli huoltoon meni... Kiitokset kommentoijille. t. ap
Varsinaista ohjekirjaa ei tullut mukana, enkä löytänyt netistäkään mitään ohjetta tolle ongelmalle!!!! haloo, kai ne nyt ekaks tarkistetaan!!! t. ap