Voiko jollain kokeilla selvittää polttaako joku tupakkaa vai ei?
Kommentit (8)
Epäilen teini polttavan tupakkaa.. teini väittää että ei ja on valmis testeihin. Jos tulos on negatiivinen, niin minä maksan testit ja jos taas positiivinen, ni teini maksaa..
Epäilen teini polttavan tupakkaa.. teini väittää että ei ja on valmis testeihin. Jos tulos on negatiivinen, niin minä maksan testit ja jos taas positiivinen, ni teini maksaa..
Jos teini vannoo ettei polta, niin mitä hyötyä on verikokeesta? Estäisikö positiivinen tulos häntä jatkamasta polttamista? No ei. Jos et tuon vertaa lapseen luota, niin ei hänelläkään sitten ole mitään syytä olla luottamuksen arvoinen.
Terv. se joka kertoi että testi on olemassa...
Haistele teinin hihansuita. Kavereiden polttamat tupakinhajut tarttuvat vaimeasti kaikkialle, mutta tupakoijan vaatteiden hihansuut haisevat niin ettei epäilykselle jää sijaa.
Teinin oma ehdotus oli testit. Minä eikä teinikään tiennyt että semmoisia testäjä oisi olemassa...
näyttää tupakoinnin useamman päivän..
Taanoin oli kilpailu jossa piti olla polttamatta kuukausi ja testattiin kilpailun voittajaksi arvotut.
hengitystä, hiuksia, vaatteita.
Jos polttaa niin haisee ihan saatanan pahalle. Yök!