Jos käytätte hajusteellista huuhteluainetta,
niin mikä on suosikkinne?
Pesuaineen kylkiäisenä tuli joskus mansikka/lilja -tuoksuinen huuhteluaine. Eilen tuli käytettyä sitä ensimmäisen kerran ja haju ei ole mitenkään epämiellyttävä, mutta aika vahva, tuntuu että koko asunto tuoksuu nyt "puhtaalle".
Yleensä olen käyttänyt hajusteettomia, mutta voisihan sitä kuvitella käyttävänsä joskus muitakin hajullisia. Pullosta haistamalla ei aina se oikea tuoksu kyllä selviä.
Kommentit (3)
Comfortin vihreä ja keltainen. Vihreän tuoksua en nyt muista mutta keltainen tais olla Sun fresh. Pirkan vihreä ja keltainen on myös listalla.
Kaikki mietoja ja raikkaita, ei liian hajustettuja mielestäni. Siis jos ei lorahda liikaa. Itse laitan aika vähän huuhteluainetta.
Itse saan migreenin vähänkään voimakkaammista hajuista (Bio Luvil on pahin), enkä huuhteluainettakaan paljon pyykin joukkoon lorauta.
hetkellä. Muita suosikkeja on ollut Softlanin vanilja ja omppuhajut.
Pitää laittaa aika vähän, ettei löyhkää. Esimerkiksi pesin juuri ulkoilutakkini ja vahingossa lorahti liikaa. Ajattelin, ettei tuo nyt niin väliä ole, kun ulkoillessa käytän tuota takkia. No, haisee koko eteinen ja ulkona kävellessäkin hajupilvi seuraa. Täytyypi pestä takki uusiksi.