Lue keskustelun säännöt.
porvoon sairaala/ nkl?
Kommentit (4)
ja olin itse ihan tyytyväinen siihen viimeksi... nyt olemme muuttaneet lähemmäs porvoon sairaalaa, ja mietiskelen josko menisin sinne. jotenkin nkl vain tuntuu turvallisemmalta.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Siellä on ihana ja pieni synnäri ja todella mukavia kätilöitä. Kaiken huipuksi ruuat ovat todella hyviä! Suosittelen lämpimästi!
T. 3 lasta Porvoossa synnyttänyt
Mukavat kätilöt ja rento tunnelma. Olen ollut 2 kertaa Porvoossa synnyttämässä vuosina -95 ja -03.
Oma kokemus on vain Porvoosta, mutta ystävien kanssa on vertailtu. Porvoossa tuntuu olevan paljon " luonnonmukaisempi" ja ihmisläheisempi tapa toimia. Nkl tuntuu pitävän normaaliakin synnytystä " sairautena" . Äitiä hoidetaan kyllä varmasti viimeisen päälle, mutta jotenkin hirmu teknisesti. Äidin ja vauvan suhde otetaan paljon paremmin huomioon Porvoossa. vaikea selittää, mutta tällainen olo mulla on.
Eriasia siis, jos on lääketieteelliset syyt. Silloin en riskeeraisi, vaan menisin naistenklinikalle, siellähän kuitenkin hoidetaan riskisynnytyksiä päivittäin.