Mikä avuksi kun masentaa ja väsyttää niin helvetisti?!
Kello soi kuudelta joka aamu ja saa taistella jaksaako nousta, sitten lasten pukemista ja hoitoon viemistä...töihin...kauppaan...ruokaa, tiskit, pyykit. Kello seitsemän ja olen aivan poikki. Ei kiinnosta urheilut, ei puhua puhelimessa.
Uusi suhdekkin menee päin helvettiä kun olen niin väsynyt ja koitan rämpiä päivästä toiseen. Toinen ei voi käsittää miksi minulla on kädet aina täynnä.
Huh, sainpas purettua mieltä. Kiitos hei.
Kommentit (7)
- pidä prinsessapäivä
hemmottele itseäsi - lähde lomamatkalle - vaihda miestä - vaihda työpaikkaa - käy manikyyrissä - lähde shoppailemaan
Kiitos, mutta ei ole varaa lähteä lomalle, shoppailla tai tehdä manikyyrejä. En muista enää miten hemmotella itseäni. Miehessä tuskin vikaa, mutta näemme niin harvoin ja en usko, että kukaan jaksaisi minua katsella pidempään, kun ei ole varaa eikä aikaa tehdä mitään kivaa/aikuisten asioita.
ja haluaa oikeeasti vain piehtaroida kurjuudessaan
-E-EPA:a 2 kapselia päivässä
-monivitamiinitabletti
-D-vitamiinia esim. 20 mikrogrammaa vuorokaudessa
-jätä pois mehu, virvoitusjuomat, vähennä hiilihydraatteja ja vaihda margariini voi-oliiviöljy-vesi-seokseen.
Töissä käyminen ja arjesta selviäminen vie kaikki mehut, mäkin oon aivan poikki, ei mikään ylimääräinen jaksa kiinnostaa.
katos pitkä viesti minkä kirjoitin >X(
Lyhyesti: Mulla tuohon tilaan auttaa hiilihydraattien vähennys ja B-vitamiini. Käy kirjastossa lainaamassa vaikka Antti Heikkilän tai joku laihdu ilman nälkää -sarjan kirjoista (tadaa, ilmaista) ja kokeile 2 päivää. Näet heti auttaako. Maksaa kyllä vaivan.
Ja illalla viimeiseksi B-vitamiini missä on kaikkia B-ryhmän vitamiineja (onko niitä nyt 6 vai 7). Mä oon nykyään aina virkeä aamuisin, mikä todellakin on ihme ja johtuu suoraan tuosta douppingista :) kustannus ehkä 6 euroa.
Onks tolla sun älylläs mitään rajaa?
Esim. Anoreksiasta kärsivä(kin) voi olla masentunut.
- pidä prinsessapäivä, hemmottele itseäsi
- lähde lomamatkalle
- vaihda miestä
- vaihda työpaikkaa
- käy manikyyrissä
- lähde shoppailemaan