Lue keskustelun säännöt.
TAlvihaalarit
26.09.2011 |
Hei
Pohdiskelen tässä talveksi lapsille haalareiden ostoa. Minkälaisia kokemuksia teillä on Reimateceistä ja Ticket to heaveneista? Hinnoissa ei kyllä kauheasti ole eroa, mut vaikea päättää.. :/
Kommentit (3)
Jos sinulla on hoikka lapsi, niin en suosittele ticket to heavenia. Se on ihan pussi lapsen päällä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Lapsi on kolme vuotta. Päähaalarina toimisi tämä ostettava haalari ja muuten varoiksi (pesupäiviksi) toinen. Onko hullua? Aikaisemmin meil on aina ollut vaan yksi haalari ja ollaan pärjätty ihan hyvin. Ollut reimatec, mut ajattelin jos uskaltaisi kokeilla muuta? Imeekö ne t2h pahasti likaa? tämän vuoden kukkakuosinen kiinnostaa :)
Reimatec on aika ohut ja Ticket taas tosi paksu ja lämmin. Eivät mielestäni ole kumpikaan huonoja ostoksia, mutta kumpaakaan en ostaisi ainoaksi haalariksi. Ehkä ostat Reimatecin lämpimämmille säille ja Ticketin kunnon pakkaskeleille? :-D
Niin ja jos lapsi on päiväkodissa, niin mieti, että miten suhtaudut ton hintaisten haalareiden kuivauskaappiin laittamiseen.