Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

5v pojalle kastelun takia lähete neurologille

Vierailija
13.09.2011 |

Pojalla on siis sekä päivä-, että yökastelua. Ei ole vielä koskaan ollut täysin kuiva, vaipat oli kokopäiväisesti 4-vuotiaaksi asti, yövaippa edelleen.



Ultrat, pissanäytteet yms. on otettu jo puoli vuotta sitten, ei mitään löydöksiä. Sit odoteltiin, ei auta... Nyt lähetettä neurologille.



Mitähän siellä sitten tehdään? Onko kenenkään lapsi ollut ko. vaivojen takia? (Omalle lääkärille ei siis olla vielä saatu aikaa, että se lähete saataisiin, mutta se on kuulemma seuraava osoite jokatapauksessa..)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

seurataan eskarin alkuun asti ja sitten katsotaan, mitä tehdään, jos ei itsestään kehity/mene. Oppi kesän aikana kuivaksi :). (syntynyt syyskuussa)

Vierailija
2/2 |
13.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olemme kai jo tilanteeseen tottuneet, mutta toisaalta pojalla fyysinen kehitys ollut muutenkin niin hidasta, että olishan se kiva, jos löytyisi jokin syykin... (etenkin kun poika itse jo pohtii, miksi hän ei vaan opi.)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän kolme