Voiko nettitreffipalstan kautta oikeasti löytää oikean rakkauden ja parisuhteen?
Minä olen aina ollut hieman skeptikko tuon suhteen, mutta kovasti sitä tuntuu pareja olevan jotka ovat niin tavanneet... Kokemuksia kaivataan? Hyviä kokemuksia nimenomaan! Onko niitä?
Kommentit (15)
hyvän miehen voi löytää mistä vaan..Miksei sitten netistäkin?
tuttavapariskunta, joka on tavannut netin kautta, muistaakseni vielä tyyliin Suomi24:n kautta.
Löysin aviomieheni nettitreffipalstan kautta.
nettipalstan kautta. Ovat olleet naimisissa kaksi vuotta ja vieläkin tuntuvat olevan onnensa kukkuloilla. Enkä voi valittaa - vävypoika on meille erittäin mieluinen.
Oman mieheni löysin semmoisesta. Pian olemme olleet 6v yhdessä ja siitä piakkoin 2v naimisissa. Joten kyllä se vaan on mahdollista :)
Onko kapakka sitten jollain tavalla parempi paikka löytää elämänkumppani? Vai mistä niitä yleensä sitten kuuluisi löytää? Aika epätodennäköiseltä tuntuu, että kadulla tulisi vastaan.
Terveisin 6 vuotta avioliittoa takana netistä löydetyn miehen kanssa
Hyvin mennyt molemmilla, toisilla jo lapsikin. Toisaalta tiedän vaikka kuinka monta ihmistä, jotka ovat turhaan etsineet vuosikausia kumppania netistä.
...vieläpä suomi24:stä - viisi vuotta yhdessäoloa joista 3 v naimisissa, 1 lapsi ja toinen tulossa. Siskoni on myös nettimiehensä kanssa naimisissa, yhdellä ystävällämme on myös naisystävä netistä ( asuvat kumpikin omissa osoitteissaan, lapsellisia molemmat )... että kyllähän näitä on!
1. suhde: löysin 17-vuotiaana 4deitistä. Päädyttiin kihloihin ja avoliittoon mutta erottiin puolentoista vuoden päästä.
2. suhde 19-vuotiaana cityn deitistä. Pari kuukautta seurusteltiin.
3. suhde sinkut.netistä 19-vuotiaana. Nyt ollaan naimisissa ja 1 lapsi.
Lyhyempiä juttuja en viitsi selittää mutta sanottakoon että kerta kun joku varteenotettava on kiinnostunut musta netin ulkopuolella oli poka baarista 19-vuotiaana. Ei vastannut puhelimeen/viesteihin jälkeenpäin. Joten varmasti jos en olisi nettiä käyttänyt en olisi koskaan mitään suhteita löytänyt. Siskon mielestä kyllä mun kaikki miehet on ollut säälittäviä nörttejä, mutta ei tätä nykyistä ainakaan ole kukaan muu koskaan sanonut säälittäväksi eikä nörtiksi.
Soneran chatin kautta vuonna 2002. Ensin anonyymiä viestintää kännyllä, sitten anonyymisti sähköpostilla pitkiä "kirjeitä". Sitten useamman kuukauden jälkeen oikeat nimet, sähköpostit ja puhelut. Puolen vuoden jälkeen tavattiin eka kerran Eli hiljaa hyvä tuli. Mentiin naimisiin. Nyt kolme pientä lasta. Ei valittamista parisuhteessa.
ja meillä on kaksi pientä lasta. Myös kaksi ystävääni on naimisissa netistä löytämänsä miehen kanssa. Suosittelen!
Oma aviomies on IRCistä ja kaikki eronneet tutut ovat pariutuneet toisella kierroksella netin kautta.
Löysin aviomieheni nettitreffipalstan kautta.