Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ikävä, niin ikävä...

Vierailija
01.07.2011 |

...suviseuroihin... Nuorten laulutuokio teltasta kuuluu taustalla, pian alkaa toinen suviseurojen kohokohdista, nuorille suunnattu puheenvuoro. Vaikken enää itse varsinaisesti kohderyhmään kuulukaan, on ikäväntunne juuri nyt aivan repivä. Ja tiedän että huomisiltana, ehtoollisjumalanpalvelusta kuunnellessa, en jaksa muuta kuin itkeä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juuri tänään kuuntelin itse hienon suoran lähetyksen Kansanlähetyspäiviltä Seinäjoelta - monilta muiltakin juhlilta tulee kuulemma lähetyksiä: www.radiodei.fi -- sieltä taajuudet, nettiradio, ohjelmatiedot jne.

- Mitä muuten tarkoitat, että et kuulu enää "kohderyhmään"?

Vierailija
2/3 |
01.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis kun tuo on puheenvuoro NUORILLE, mutta kyllä sen aina kuuntelevat kaikki ikäluokat tavallista seurapuhetta tarkemmalla korvalla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

voit olla Jumalan rakas ihminen ja että todella olet täysin rakas Hänelle iästäsi ja mistään ulkoisesta riippumatta? :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme yhdeksän