PAPPI VAI LÄÄKÄRI?
Kommentit (6)
en ole eläissäni tavannut yhtäkään hyvännäköistä pappia, mutta sitäkin enemmän hottis lääkäreitä.
Enkä ateistina muutoinkaan lämpeä mihinkään uskonnosta jauhavaan heeboon, joten vastaukseni on ehdottomasti lääkäri ;)
(vastaajana nainen)
Vanhaa ehtaa homopoappia se olla pitää!
Pappi. Olen naimisissa sellaisen kanssa. Ja komean. Ja siis pappi ja komea samassa persoonassa... ;)
Tunnen joitakin pappeja, mutta heistä kukaan ei ole missään määrin seksuaalisia tunteita herättävä. Hyvä kaveri/keskustelija kylläkin.
Sairaalasta löytyy jos jonkinlaista kollegaa. ;) Kuka mistäkin pitää. Patologeihin en sekaantuisi, enkä kyllä psykiatreihinkaan... Operatiiviselta puolella (jossa itsekin toimin) löytyy "kuumaa kamaa", joillakin vaan valitettavasti on kusi noussut hattuun ja se on todellinen turn off!
Mutta sanoisin, että lääkärikunnassa on kuitenkin parempi potentiaali kuin papistossa. ;)
Entäpä, jos nämä kaksi ovat samassa persoonassa? Syvällisyyttä, empatiaa ja kuuntelukykyä. Ja halua rakastella joka päivä. Kostuisitko?
molemmat sukupuolet saavat vastata.
ap