Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

MÄ EN KESTÄ TÄTÄ EPÄSIISTEYTTÄ

Vierailija
20.05.2011 |

tilanne tällä hetkellä



- olohuoneen ikkunaluata täynnä puhdasta pyykkiä

- ei voi siirtää vaatehuoneisiin, koskan siellä olevat vaatteet ovat lattialla tai muuten sikinsokin

- toisen lapsen huone ok, toisen sotkuinen ja epäsiisti

- joka yö mun sängyn lakana ja petauspatja valuu - todella ärsyttävää

- eteisessä tavarat hujan hajan... huoh



tiedän, että pitäs vaan ottaa ja tehdä asiat altapois, tuntuu vaan turhauttavalta, kun tilanne on kohta sama - ja suurin sotkija tässä perheessä olen minä

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
20.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Petarin alle sellanen maton alle tarkotettu liukuesteverkko. Toimii ainakin meillä.

Vierailija
2/9 |
20.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

yksi ongelma siis jo selvitetty [x]

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
20.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paitsi nyt kun tänään reipastuin ja siivosin kunnolla! Tätä iloa tosin kestää ehkä vuorokauden..

Vierailija
4/9 |
20.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

huomenna sitten toinen kohta.



Jos lohduttaa, mulla on jääkaappi ihan hirveä, hyvä että ovi pysyy kiinni.

Ja vaatekaapit ja vaatehuoneet kanssa. Ovet kiinni vaan. Mitä silmä ei näe, sitä ei muista... mutta ärsyttää silti etsiä vaatetta tai laittaa pyykkiä paikalleen, kun vaatteet tursottaa.



Vierailija
5/9 |
20.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos joka ikinen päivä huolehtii siisteydestä ja esim. vie tavaroita paikoilleen. Koti pysyys suht siistinä eikä ikinä pääse kaaokseen.Itse käytän aina töiden jälkeen 15-20 minuuttia siistimiseen

Vierailija
6/9 |
20.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska kun olet kohdassa 4,on se kohta 1 jo taas ihan sekaisin/likainen :D Eli kaaos vallitsee aina

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
20.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

päivässä, vertaa: jos et kolmeen viikkoon ole tehnyt mitään, olet kusessa ja paskassa ja pyykkivuoreissa ja tiskeissä ja laskuissa ja lehtikasoissa ja roskissa ym.



Mulla ei ole iso kämppä, mutta yhtenä päivänä viikossa siivoan vessan, toisena keittiön, kolmantena olohuoneen, neljäntenä lastenhuoneen, viidentenä makuuhuoneen, kuudentana varmaankin taas keittiön ja pikakatsastan taas vessan sekä tsekkaan vaatehuoneen ja pesen ehkä pesuhuonetta/saunaa, seitsemäntenä päivänä riittää vilkaisu vähän sinne sunne tänne. Petivaatteet vaihdan joka toinen viikko. Silitykset menee lempiohjelmien mukana. Ei se niin vaikeaa ole, tottumuskysymys, vaikka olisi luontaisesti laiska tai käytännön tumpelo.

Vierailija
8/9 |
20.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

päivässä, vertaa: jos et kolmeen viikkoon ole tehnyt mitään, olet kusessa ja paskassa ja pyykkivuoreissa ja tiskeissä ja laskuissa ja lehtikasoissa ja roskissa ym. Mulla ei ole iso kämppä, mutta yhtenä päivänä viikossa siivoan vessan, toisena keittiön, kolmantena olohuoneen, neljäntenä lastenhuoneen, viidentenä makuuhuoneen, kuudentana varmaankin taas keittiön ja pikakatsastan taas vessan sekä tsekkaan vaatehuoneen ja pesen ehkä pesuhuonetta/saunaa, seitsemäntenä päivänä riittää vilkaisu vähän sinne sunne tänne. Petivaatteet vaihdan joka toinen viikko. Silitykset menee lempiohjelmien mukana. Ei se niin vaikeaa ole, tottumuskysymys, vaikka olisi luontaisesti laiska tai käytännön tumpelo.


1 v sotkee ja tuo hiekkaa ja läänii riittää

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
20.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei valu.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi yhdeksän