Kiinnostunut nuoremmista miehistä?
Hei, olen 19v miehenalku ja kypsemmät naiset ovat aina kiinnostaneet minua. Olen vaalea, reilu 180cm eikä lenkkeily ja muu liikunta ole vierasta.
Kun täällä tuntuu olevan naisia ihan joka ikähaarukasta, miten vetoaa tällainen nuori mies joka kaipaa kypsemmän naisen syliin vaikka ihan vakituisestikin?
Tuntuu siltä että useat kypsemmät naiset ovat varattuja eli ei tule lähestyttyä. Miten on, kiinnostaako nuorempi, urheilullinenkin kaveri?
Kommentit (15)
Kirjoitat: " Tuntuu siltä että useat kypsemmät naiset ovat varattuja eli ei tule lähestyttyä"
Eivät kaikki ole varattuja, rohkeasti juttusille. Kaveripohjalta ainakin
järkyttyä ihan rauhassa ;) hiljattain tuli yhtä 22vee naitua ;D
t.37
Sieltä vaan siskot poimimaan nuorempia miehiä :)
pakko vastata vaikka mies olenkinja nelissäkymmenissä.
Kyllä varmasti kiinnostaa. Yhtä paljon on niitä naisia kuin miehiä jotka käyvät kuumana pelkästä ajatuksestakin että pääsee sänkyyn reilusti nuoremman kanssa.
Mikä siinä niin ihmeellistä on että nuorempi kiinnostaa? Luonto on sen niin suunnitellut ja ei ihminen mieleltään vanhene on vanha totuus.
Sitä paitsi 10v on suhteellisen pieni ikäero. Jotkut 30 vuotiaat ovat henkisestikin ihan 20 tasolla ja toisinpäin. Toki jos mennään paljon alle 20 vuoden niin ollaan epävarmalla maastolla. Ei mitenkään pahalla mutta pidän alle 20v aika lapsina.
Omasta näkökulmasta tuoreet ylioppilaat ovat ihan kakaroita, vaikka ei se 12 vuotta sitten siltä tuntunut, kun nykyistä vaimoani nussin.
M33
Ei mitenkään pahalla mutta pidän alle 20v aika lapsina.
Katsooko rakkaus ikää?
Eve
Heippa, kyllä se minusta katsoo. Perusteeni on se jos 20v mies menee naimisiin 35v naisen kanssa, miltä se viidentoista vuoden jälkeen näyttää. Jos kyse on panemisesta niin silloin asia on ok, nainen kolmevitosena on kypsempi panohommissa kun teini. M45.
n35 ja viimeksi seksiä 23-vuotiaan kanssa.
n35 ja viimeksi seksiä 23-vuotiaan kanssa.
Onko nämä tälläiset puumat tilastollisesti yleensä nuorena naimisiin menneitä, lapsien ollessa murrosiässä eronneita ja jotka haluavat jatkaa siitä, mihin silloin ennen naimisiin menoa jäi, eli parikymppisten poikien kanssa vehtaamiseen? Sitten naidaan niin, että naapuriin saakka paukkuu ja otetaan kadonnutta nuoruutta takaisin.
Tekstini saattaa kuulostaa negatiivis sävytteiseltä, mutta ei tuossa mielestäni ole mitään pahaa, kiinnostaisi vain tietää. Voisiko muutama puuma antaa rehellisen vastauksen.
Olen ollut naimisissa reilu kymmenen vuotta sitten vanhemman miehen kanssa. Sen jälkeen oli pitkä seurustelusuhde 3 vuotta nuoremman kanssa. Nyt olemme olleet noin vuoden erossa ja kyllä mä ainaki haen nuorempia miehiä, kiihottaa enemmän. En oikein tiedä miksi, ehkä sitä ajattelee että niillä on enemmän virtaa siellä housuissa, olen aina ollut hyvin aktiivinen seksin suhteen...
Mutta mä oon kyllä aina tykännyt nuoremmista, joten tämä ei johdu mistään kadotetusta nuoruudesta. Jo ala-asteella kuudennella olin pihkassa kolmasluokkalaiseen poikaan...
Tällä hetkellä on seksisuhde 28 vuotiaaseen, joka on aivan uskomaton sängyssä :D Tuossa iässä miehelläkin alkaa olla jo kokemusta, vaikka onkin mua nuorempi.
Nuorin tapaus mulle oli viime vuotinen lyhyt seksisuhde italialaiseen 21-vuotiaaseen, joka tosin näyttää ihan 27-vuotiaalta. Olihan upee näky, kyllä siinä kelpas vieres köllötellä, mutta kokemuspuoli oli hänellä sen verran heikkoa, etten jaksanut alkaa opettamaan...
Onko nämä tälläiset puumat tilastollisesti yleensä nuorena naimisiin menneitä, lapsien ollessa murrosiässä eronneita ja jotka haluavat jatkaa siitä, mihin silloin ennen naimisiin menoa jäi, eli parikymppisten poikien kanssa vehtaamiseen?
En ole kuvailemasi kaltainen, enkä tilastoista tiedä. Vaikealta tuntuu ajatella, että murrosikäisen äiti vehtaisi vain joitakin vuosia lapsiaan vanhempien kanssa. En tiedä.
En mennyt nuorena naimisiin, täytin 25 pian häiden jälkeen. 25-vuotiaana sain myös esikoisen, 26-vuotiaana kuopuksen. Erosin 31-vuotiaana. Eron jälkeen tavallaan jatkoin siitä, mihin jäin, mutta en jäänyt parikymppisten poikien kanssa vehtaamiseen, vaan itseäni parista vuodesta muutamaan vanhempien kanssa. Ylipäänsä en ollut hirvittävän aktiivinen ennen naimisiin menoa, miehiä oli ollut muutama. Naimisiin menin ensimmäisen minua nuoremman (2v.) miehen kanssa. Ennen häntä olin seurustellut 16-18 vuottakin vanhempien kanssa. Vanhin kenen kanssa sängyssä olin ollut, oli 46-vuotias ja itse olin silloin 23. Luojan kiitos, en siis palannut siihen, mihin jäin. :D
Nykyään en tietoisesti etsi nuorempia miehiä. En yleensäkään etsi miehiä, vaan juttelen niiden kanssa, ketkä tulee juttelemaan ja joskus homma etenee seksiin, joskus ei. Toki annan reilusti vinkkiä jutustelijoille, jos on aihetta olettaa enemmänkin. Enkä varsinaisesti pidä itseäni puumana (luulin, että olen nuorikin sellaiseksi), koska ikä ei ole mulle se juttu. Nuoria miehiä minulla on ollut tuon 23-vuotiaan lisäksi toinen, häntä tapasin useammankin kerran seksin merkeissä ja ikäeroa oli 11 vuotta. Viimeksi seurustelin 7 vuotta nuoremman kanssa. Muuten eron jälkeiset miehet on suunnilleen samoja ikiä, noita nuoria ja yhtä poikkeusta ylöspäin lukuunottamatta.
Mutta joo, iästä huolimatta nain niin, että naapuriin saakka paukkuu, mutta en ottaakseni kadonnutta nuoruutta takaisin, vaan rakastan seksiä ja se on mulle hirveän tärkeää.
Mulla ihan vastaava mieltymys itseäni vanhempiin naisiin. Löysin itselleni upean puuma-naisen seksikumppaniksi täältä http://ow.ly/4PuOH (adult friend finder, linkki vaan siistitty)
Pidän tuosta paikasta eniten, koska siellä paljon kokeneita naisia nuoren mies seuran perässä!
Kyllä. Puumatkin voivat olla aluksi ujoja. Sun pitää olla sinnikäs jotta puuma uskoo, että haluat häntä todella. Itse käyn kuumana mm Toni niin, onhan hän jo täysi-ikäinenkin.
Ujo puuma kirjoitti:
Kyllä. Puumatkin voivat olla aluksi ujoja. Sun pitää olla sinnikäs jotta puuma uskoo, että haluat häntä todella. Itse käyn kuumana mm Toni niin, onhan hän jo täysi-ikäinenkin.
ROBINiin
tuossa iässä jonkun 10v itseään vanhemman naisen kanssa.