Kun av-mammat, jotka ovat kateellisia jopa toisten läskeistä:)
haluavat nyt alkaa verottamaan lihavia heidän lihavuudesta mahdollisesti aiheutuvia sairauksia, niin mitäs muuta yhtä pöljää me keksittäisiin??
Minä ehdotan että JOKAINEN LIIKUNNASTA AIHEUTUVA VAMMA ON ITSE KORVATTAVA. Aina on puhuttu siitä kuinka urheilijat ovat kaikkein sairaimpia, niin minä ehdotan että myös kaikki urheiluvammat tulee itse korvata täysin ilman meidän sohvaperunoiden verorahoja.
Kommentit (4)
juoksuttavat lapsiaan jatkuvasti lääkärissä ilman mitään todellista hätää. Että ne sais kyllä jokainen maksaa itse.
on maksettava itse. Miksi ei osata pukeutua, lämpimät toppavaatteet kaikille päälle ja pipo korville niin ei tarvi ainakaan kylmästä aiheutuva flunssaa kärsiä. Eli kaikki talvisin kevyesti pukeutuvat maksamaan veroja flunssasairauksista.
eivät osaa hiekoittaa talojen pihoja kunnolla.
....ja olen lihava. Ei kannata kadehtia muuta ko isoista tisseistä jos niistäkään!