Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä siistit paremmat kevättakit kouluikäisille tytöille?

Vierailija
17.04.2011 |

Haluaisin jotain Espritin, St.Oliverin tms. tyylistä. Siis jotain Burberryn ja H&M:n välistä..



Kävin koluamassa koko keskustan ja pari hypermegaostoskeskusta isojen teiden varsilla ja joka kaupasta löytyy samat halpistakit ja Reimat. Ei tarvitsisi olla mitään kurankestäviä, kun tulisi sellaiseen kaupunkikävelyyn tai kyläilyyn.



Mistä niitä takkeja saa?



Vauvoille ja alle kouluikäisille lapsille takkeja pursuaa vastaan, kun kaikki lastenvaateliikkeet myyvät liian pieniä.



Tytöt 130cm ja 150cm.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
17.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

menisivät jo ihan aikuisten/nuorten osastojen takit, xxs tai xs kokona.



Ootko katsonu esim. Espritin nettikaupan valikoiman?

Vierailija
2/6 |
17.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

villvekara? tmv.?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
17.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja siitäkään ei ollut oikeaa kokoa jäljellä.



Zaran laatu on samaa höttöä kuin H&M. Hennesistä kyllä löytyisi kivannäköisiä, mutten halua maksaa niin huonolaatuisista vaatteista.



Mikä tuo villvekara (vai villivekara) on?



ap

Vierailija
4/6 |
17.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

just tarkistin. ostin eilen lapsimessuilta, maksoi 45e. kiva takki, hieman retrotyyppinen. liike löytyy helsingistä, tai kuopus.fi. en kyllä tiedä onko noin isoja kokoja.

Vierailija
5/6 |
17.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

tehty pienille naisille, ei isoille tytöille. Malli on ihan väärä. Pieni aikuinen nainen on ihan erimallinen kuin iso tyttö.



Lastenvaateliikkeistä ei löydy enää koululaisille juuri mitään. Minikokoisia duffelitakkeja löytyisi vaikka kuinka paljon.



Mulle kelpaisi nettikauppa, eikä rahallakaan väliä. Ei vain ole valikoimaa. Ainakaan Suomessa.



ap

Vierailija
6/6 |
17.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

http://www.yoox.com/kidswear/spring-summer/department/genderKids/X/tska…

Olen tilannut Yooxista lähes kaikki omat vaatteeni ja suuren osan lastenkin vaatteista. Luotettava, kotiinkuljetus ja etenkin alennusmyynnesitä todella halvalla laatutavaraa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän yksi