Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Edullinen kylpylähotelli Tallinnasta???

Vierailija
14.04.2011 |

Mistä löytyis mukava kylpylähotelli Tallinnasta perheelle jossa 3 alle kouluikäistä lasta??

Näytää olevan ihan helvetin vaikeeta löytää hotellia joka pysytisi mahduttamaan "näin suurta" perhettä samaan huoneeseen, ettei joutuisi kahdesta huoneesta maksamaan..

Huoh!

Neuvoja, kokemuksia otetaan ilomielin vastaan!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hotelli sinän kiva ja huonekin hieno. Meillä oli sviitti, joten mahduimme 5-henkisenä perheenä sinne hyvin. Tosin nuorin oli vauvansängyssä.



Mutta: Kylpylään pääsi hotellihuoneen hinnalla vain aamulla klo 7-11, muuten joutui maksamaa lisää (30 e/perhe). Päivälippukin kai tarkoitti sitä, että sinne ei olisi saanut mennä takaisin, vaan lippu oli käytetty, kun sieltä poistui. Pääsimme kuitenkin.



Kylpylä oli aika tylsä. Itäkeskuksen uimahalli on suunnilleen samaa tasoa tai jopa hauskempi, kun siellä sentään on vesiliukumäki. Ei siis mitään viihdykettä koululaisille. Aikuisille ja pikkutaaperello aika kiva, kun oli poreita ja erilaisia saunoja. Altaat olivat reunoilla, joten ei tavinnut pelätä pikkuisen vahingissa putoavan veteen.



Katsatakaa kuitenkin muista kylpylöistä sviittien hinnat ja saatavuudet. Niihin mahtuu paremmin.

Vierailija
2/4 |
14.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

muita kokemuksia? Entäs Piritä Top spa?

Tai Viru-hotelli tai Tallink Spa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heillä on ainakin ns. perhehuoneita, mutta en tiedä montako sänkyä niissä on tai niihin saa, enkä löytänyt heidän nettisivuiltakaan mitään tietoa. Sellainen on kuitenkin mahdollista sieltä varata 2 aikuiselle ja 3 lapselle, muita huoneita pitäisi ottaa useampi.



Kalev Spassa hintaan sisältyy aamupala ja uimalan rajaton käyttö. Sinne on tosi lyhyt matkakin satamasta ja vanhakaupunki ja kaikki on tosi lähellä, eli siinä mielessä suosittelen. On se myös edullisempi kuin Suomessa mitkään kylpylähotellit, mutta ei nyt mikään kovin halpa.

Vierailija
4/4 |
14.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

on myös uimahallin tyyppinen, mutta siellä on vesiliukumäkiä, lastenallas, vastavirta-allas, useampi poreallas ja yhteissaunat, jonne voi siis mennä uikkarit päällä. =) Me ainakin tykättiin, vaikka ei se mikään hirveen ihmeellinen ollut, mutta en mä kyllä koskaan ole ollut missään kovin ihmeellisessä kylpylässä. Siellä oli myös sellainen iso allas, jossa voi uida lenkkiä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan kahdeksan