Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

AAAAAAAARGGHHHH!!!!!!!! Mä oon läskien läski!!!

Vierailija
04.04.2011 |

Menee kyllä hermo kun ei paino tipu!!! En jaksais alkaa mitään kaloreita tms laskemaan, liikun päivittäin, syön kohtuudella, mutta jotain teen väärin kun ei se paino vaan tipu =(

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

painoindeksi, paino ja liikunnan määrä?

voisitko vielä muuttaa ruokavaliotasi kevyemmäksi esim. lisäämällä kasviksia?

oletko kokeillut laihduttavia pillereitä yms. niillä voi oikeasti olla vaikutusta esim. aineenvaihdunnan kautta

Vierailija
2/3 |
04.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

enemmän kuin kulutat. Niin yksinkertaista. Ei se painonnousu/-lasku ole yhtään sen ihmeellisempää...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ehkä kannttaisi alkaa ryhtyä niitä kaloreita laskemaan! jos liikuntaa on, ruokavalio on ns. hyvä ja monipuolinen, normaali, saat kuitenkin sieltä joistakin pienistä jutuista kerrytettyä liikaa kaloreita.



Itse yritän painoa pudottaa ja voin sanoa, että tiukkaa tekee. Jos saisin tähän lisättyä liikuntaa jotenkin ei olisi mitään hätää. Mutta yritän näin, kun ei muutakaan ole.



Ihan rasvan määrä leivällä, salaatinkastike, mylit, ruoka-annosten koko ja sisältö.... mehut, nektarit, limut, olut, namit, alkoholi.