Mitä Niina Herala mokaili eilisessä Idols-lähetyksessä?
Kuulin vaan kun sanoi että minähän tässä mokailen, mutta mitään mokaa en huomannut.
Kommentit (12)
suoran tv-lähetyksen juontaja voi tehdä. Ei ollut opetellut juontoa ulkoa ja kun prompteri ei toiminut, sanoi sen ääneen. Syytti vielä prompterin käyttäjää asiasta! En tiedä oliko siinä vielä jotain ajoitusmokaa, että sen prompterin ei olisi edes pitänyt juuri sillä hetkellä pyöriä vaan olisi pitänyt tapahtua jotain ihan muuta.
Hyvin tyttö silti kokosi itsensä, ei mennyt lukkoon mokansa kanssa.
ei ilmeisesti toiminut ja Nina tunnusti tämän ääneen (eikä vetänyt sitä illuusiota että tässähän vaan juonnetaan niinkuin vettä vaan) eikä keksinyt mitään sanottavaa ja pyöritti niitä lunttilappuja onnettomana käsissään, kunnes Heikki pelasti ja kyseli jotain haastateltavalta.
-ap-
Niina tilanteen tohelsi, syytteli muita ja manasi että suora lähetys ja kaikkee. Heikki hoiti tilanteen hienosti! Mahtaa Niina harmittaa, kun joutui kolleegansa pelastettavaksi.
jotenkin epäluonteva juontaja. En ymmärrä millä avuilla tohon on päässyt. Hänellä ei ole mun mielestä yhtään sellaista luontaista karismaa.
en moista huomannu?"?"? katsoin idolsin alusta loppuun. missä kohtaa tuo tapahtui?
kun se jälkikäteen otettu jätkä oli esittelyssä lavalla. Lauloi muuten ihan kuin kissaa ois hännästä vejetty...
Myöhemminkin se Herala sekoili sanoissaan ennen mainoskatkoa, korjasi lausetta "meillä on kaksi kilpailijaa jäljellä..." eikun "meillä on mainoskatkon jälkeen kaksi kilpailijaa jäljellä"
vaikka oishan tuon ekan version voinut jatkaa loppuun ja sanoo sen mainoskatkon lauseen lopuksi. Ihmettelin, kun ei osannut klaarata edes pientä sanajärjestyksen muutosta....
vaan ihmisiä. :) Minusta pikku kömmähdykset tekee homman vaan inhimilliseksi. Minusta Nina klaarasi pikku mokat hyvin, joku toinen olisi voinut mennä tilanteessa aivan lukkoon. Hienosti Heikki kyllä pelasti parinsa, niin sen kuuluukin mennä. Suoran lähetyksen paineet on kovat, kuten välillä uutistenlukijoistakin huomaa. :D
taas tykkää siitä, että muutenkin pitkä Niina laitta valtavat korot ja on täten päätä pitempi kuin kilpailijat. Tulee sellainen olo, että hän katsoo aletuvasti alas.
ei ilmeisesti toiminut ja Nina tunnusti tämän ääneen (eikä vetänyt sitä illuusiota että tässähän vaan juonnetaan niinkuin vettä vaan) eikä keksinyt mitään sanottavaa ja pyöritti niitä lunttilappuja onnettomana käsissään, kunnes Heikki pelasti ja kyseli jotain haastateltavalta.