Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka helpottaa vauvan yskää?

23.10.2005 |

Puolivuotiaalla vauvalla on karmea limainen yskä . Flunssa alkoi nuhalla joka on jo hellittänyt , mutta yskä on jäljellä. Välillä tuntuu että meinaa ihan tukehtua yskänpuuskissa ja yökkii. Nyt yskä häiritsee jo untakin. Mikä neuvoksi?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja laskee painon mukaan oikean annostuksen. Meillä on muistaakseni ollu Salbuvent(?) merkkistä.



T: MrsH







Vierailija
2/4 |
23.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Höyryhengitys auttaa meillä eli suihkussa kuumaa vettä roiskii seinille ja sulkee vessan oven niin sinne muodostuu eräänlainen " höyrykaappi" , jossa ollaan vauvan kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näitä voi siis kokeilla jo ennen kuin menee lääkäriin. Meillä auttaneet hyvin, ihan kuin yskä menisi nopeammin ohi.

Vierailija
4/4 |
24.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

on jokunen aika sitten poistunut myynnistä.Kantsii olla tarkka,jos lääkäri määrää tätä,ettei tule " hassua" yllätystä apteekista,ettei ole enää!Meidän lääkäri toissaviikolla pojalle kirjoitti moista,ettei olla aina siellä lääkärikunnassa ajan tasalla.