Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vauvalla pientä nuhaa, laittaisitko parvekkeelle nukkumaan?

Vierailija
07.02.2011 |

Vauvalla (4 kk) siis kirkasta nuhaa, nenä vähän valuu, ei ole kuumetta tai muutenkaan kipeän oloinen. Leikkii reippaasti ja on todella virkeä. Uskallanko laittaa päikkäreille parvekkeelle? Vauva ei suostu nukkumaan sisällä, kun pieniä 15 min pätkiä.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
07.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

voi nukuttaa, jos ei ole kuumetta.

Vierailija
2/6 |
07.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enkä näe syytä, miksei voisi nukkua kuumeisenakin.

Vain kuiva pakkanen ja hengitystieinfektio on mielestäni yhdistelmä, jolloin ulos ei kuulu nukkumaan mennä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
07.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meille lääkäri sanoi, että yli 39 asteisessa kuumeessa ei suositella, mutta sen alle voi. En kyllä kuumeessa nukuttaisi, mutta ei nuha ole esta :-)

Vierailija
4/6 |
07.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuopus (6 kk) nukkuu tuolla parvekkeella nuhaisena nytkin. Ulkoilma tuntuu avaavan tukkoista nenää ja helpottavan vauvan oloa, joten olen nukuttanut parvekkeella. Myös pienessä kuumeessa. Meilläkään ei vauvat ole sisällä nukkuneet yhtä hyvin, joten ulkona saavat tarpeeksi paranemiseen tarvittavaa lepoa. Korkea kuume tai kova pakkanen olisi tietysti sitten eri asia.

Vierailija
5/6 |
07.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laita vaan nukkumaan parvekkeelle. Jos saat nostettua päätyä vaunuissa vähän ylos niin aina parempi. Raittiissa ilmassa on nuhaisena helpompi hengittää, laitathan kopan suulle harson?

Vierailija
6/6 |
07.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

vastauksistanne! Juu kopan suulla on liina, hieman jätin toki rakoa. Parvekelasit laitoin kokonaan kiinni, ei käy tuuli parvekkeelle, mutta parvekkeen alaosassa on aukkoja joista ilma pääsee sopivasti vaihtumaan.



Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi kaksi