Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Siskosta tuli sitten päihdeäiti.

Vierailija
25.01.2011 |

Siskoni aloitti sekoilunsa jo 11-vuotiaana. Vaihtuvia poikaystäviä, lintsaamista, pikkurikoksia ja dokailua. Sisko asui jonkun aikaa perhekodissa ja silloin elämä näytti jo jonkin aikaa hyvältä.



No sitten sisko tapasi nykyisen poikaystävänsä ja lopetti koulun. Tietysti loppui tuet saman tien ja häätö Hoasin asunnosta, joten sisko hankkiutui raskaaksi.



Nyt olen siihen kakaraan aivan kypsä, kun syntyvä lapsi ei kiinnosta yhtään ja laskettuun aikaan on enää pari kuukautta. Edelleen maistuu tupakka ja "saunakalja" (=melkein joka päivä vähintään yksi). Myöntää poltelleensa silloin tällöin pilveä "rentoutuakseen". Mahtaa olla stressaavaa tuo vapaamatkustajan arki!



Miehensä on mustasukkainen ja väkivaltainen, joten vähän väliä sisko ulisee meidän oven takana.



Argh, oli pakko avautua. Inhottaa olla tuollaiselle lapselliselle idiootille edes sukua!! Ja tuleva lapsi kaikkein eniten tässä säälittää.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olivatko vanhempanne alkkiksia?

Vierailija
2/3 |
25.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei hyvältä vaikuta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

vai minnehän se syntymättömän lapsen kohdalla täytyykään. Vaikka tuntuu kovalta ja inhottavalta, niin kyse on viattoman ja toisista ihmisistä riippuvaisen vauvan oikeudesta tulla huolehdituksi. Ei ole oikein joutua keskelle perheväkivaltaista kotia, jossa vauvaa ei edes haluta.



Ja kakkoselle sanoisin, että ei se kotitausta kaikkea kerro, oli kasvatus millainen tahansa. Ja ymmärrän sikäli ap:ta, koska ihmistä ei voi auttaa, jos se ei itse sitä halua. Kokemusta on nimittäin täälläkin, mutta eri tyylisestä tilanteesta.