Mitkä housut valitsisit näistä?
Ostan kokoa 46 joka on liian iso, mutta en halua tiukkoja vaatteita (44 olisi varmaan se oikea). Eli en ole hoikka tyttö alavartalostani.
Tilaan vain mustia ja valkoisia housuja.
Mitä te valitsisitte näistä:
http://halens.scene7.com/is/image/Halens/126103208850846490?$cellbes-pr…$
http://halens.scene7.com/is/image/Halens/128930758153237787?$cellbes-pr…$
http://halens.scene7.com/is/image/Halens/128635450450683235?$cellbes-pr…$
Kertokaa mielipiteitänne?
Kommentit (12)
eikä tosiaan ole sun kokoiselle tehty, anteeksi vaan!
Ehkä sopisi jollekin 36-kokoiselle, pienelle ja hoikalle ja sirpakalle.
Tosin ei ehkä noin vaaleita kuin kuvassa.
eikä tosiaan ole sun kokoiselle tehty, anteeksi vaan! Ehkä sopisi jollekin 36-kokoiselle, pienelle ja hoikalle ja sirpakalle.
Siis sun mielestä "järkyttävät housut" sopii vain pienille ja lyhyille naisille? Nyt en oikein ymmärtänyt.
Ja kun viittaat siihen, ettei "isompi" ihminen voisi noita käyttää niin tuolla kaupassa on noita KOKOON 60 ASTI ja se on jo aika iso koko.
Minkälaisiin housuihin sitä sitten SAISI pukeutua :)
Eli älä osta valkoisia tai kovin vaaleita. Se suurentaa.
Ehkä noi keskimmäiset sopisi sinulle kun eivät ole niin tiukkaa mallia, mutta tummana.
Niiden kanssa sopisi väljä tunika jonka alla istuva toppi.
Eli älä osta valkoisia tai kovin vaaleita. Se suurentaa. Ehkä noi keskimmäiset sopisi sinulle kun eivät ole niin tiukkaa mallia, mutta tummana. Niiden kanssa sopisi väljä tunika jonka alla istuva toppi.
Esim. bootcut-lahje on hyvä. Suorat lahkeet korostavat lantion/vatsan/pepun pyöreyttä ja näyttää ihan kamalalta.
sopii isoille tytöille.
itse olen kokoa 52 ja siksi suosin tummia värejä.
kesällä joku beessi/perus sininen on sortseissa ok.
en käyttäis ihon myötäisiä housuja.
Älä osta niitä valkoisena, kun ne isontaa tai muuten vaan näyttää rumalta paitsi ihan tosi hoikalla.
Ja päälle jotain pidempää paitaa / tunikaa.
Ja tosiaan noissa näytti olevan bootcut-lahkeet, ei missään nimessä tiukkoja lahkeita.
joskus suoratkin lahkeet on ok nimittäin jos ei ole ihan leggins-tiukat, vaan myötäilee jalkaa. esim löysän tunikan kanssa bootcut näyttää vähän juntilta ja tätimäiseltä, pilli ei.
osta hyvälaatuisia legginssejä. Yhdistä niihin ylhäältä istuva tunika, jossa on rinnan alla leikkaus ja siitä alaspäin helma on väljempi. Sillain saat kroppasi näyttämään kauniilta. Tai ainakin minun mielestäni se on kauniimpaa kuin noi korkeavyötäröiset, leveälahkeiset...
sit vaan pitkävartista, korkeakorkoista tyylistä saapikasta jalkaan ja kesällä kauniita pikkukenkiä.
legginsseissä on vielä sekin, että kun ne menevät ihoa myöten, se saa sut näyttään pienemmältä, kuin vastaavasti noiden housujen paksu kangas, mikä voi kertyä makkaroiksi.
please