Saako mistään peruttua fb kaveripyyntöä
Kommentit (9)
Olen pyytänyt yhtä tyyppiä kännissä kaveriksi ja en haluakaa ja sekään ei näytä hyväksyvän pyyntöä. Voiko sitä siis perua pyyntöä vai lilluuko pyyntöni tyypin pyyntölistalla hamaan tappiin asti?
ku meet kattoon sitä ketä oot ystäväks pyytäny ni sitä sen profiilinäkymää. Ni siellä jossai ylhäällä muistaakseni on semmonen ku peru ystäväpyyntö..tms.
muttei ole mahista poistaa sitä, mitä tehdä?
menet henkilön profiiliin lukee siellä, että kaveripyyntö lähetetty. Profiilikuvan alla on kohta "peru kaveripyyntö".
kaveriksi pyytämäsi tyypin profiiliin. Heti keskellä ylhäällä näkyy laatikko "kaveripyyntö lähetetty" (jos niin lukee, olet oikeastikin lähettänyt sen kaveripyynnön ;)). Profiilikuvan alla vasemmalla on vaihtoehto "peruuta kaveripyynnöt" ja sitä klikkaamalla saat peruttua lähettämäsi kaveripyynnön.
Se toimi! Entä näkeekö jostain lähetettyjä kaveripyyntöjä? Ennen kaverit-listauksessa mielestäni näkyi kaverit joille oli pyyntö vetämässä. Nyt en enää löydä..?
sen muuten fb:sta. Jos ei muuten niin sellaisen listasta kenen kaveri hän on.
ja haluat sen pois??
Mene käyttäjätili valitse muokkaa kavereita,etsi kaverin nimi jonka haluat pois ja poista se x merkistä.