Kannattaa varmaan teidän oppia erottaa HOIKKA IHMINEN/SIROLUINEN JA anorektikko toisistaan.
Kommentit (8)
Kannattaa teidän opetella nää jutut! Nih!
noin tärkeää... huoh. Jos joku ei osaa tajuta, olkoon, mitä sitten?
toisten ulkonäköä,sulle vissiin tulee poliisilta muutoin kuulustelupyyntö.Täyttää nuo kunnianloukkausjutut,katsos lue lakia niin tiedät enemmän!
Siis hoikan ja anorektikon ero voi olla siis luissa. Mutta läskin ja normaalin välillähän näin ei ole, koska luiden rakenne ja painoero on minimaalinen yksilöiden välillä (näin olen tältä palstalta oppinut). Siis kellään ei ole ns. raskaita luita.
Täytyy sanoa että putosin kyllä jo kärryiltä itsekin...
jollei siis kyseessä joku tuttu, jonka on nähnyt ns. normaalina ja sitten yhtäkkiä on ihan järkyttävän laiha.
Jos näen ekaa kertaa jonkun todella laihan, kuoppaposkisen henkilön, en voi millään tietää varmaksi, onko hän vaan normaalisti niin laiha, vai onko anorektikko. Ei se luissa lue ulkopuolisille eikä ole otsassakaan mitään lappua!
Itselläni on pari ystävää, jotka ovat oikeastaan täsmälleen samannäköisiä kropistaan ulospäin (vaatteet päällä kun heitä näkee). Mutta satun tietämään, että toinen sairastaa taas anoreksiaa, ja toinen taas on ollut samanlainen luuviulu kouluajoista lähtien, terve kuitenkin ilmeisesti.
toisten ulkonäköä,sulle vissiin tulee poliisilta muutoin kuulustelupyyntö.Täyttää nuo kunnianloukkausjutut,katsos lue lakia niin tiedät enemmän!
Tiesitkö ETTEMME ELÄ RUBENS-AJAN NAISIHANNE AIKAA VAAN suomalaiset äänestivät Kiira Korven naisihanteeksi,terve,hoikka ja urheilullinen.
Joo, suosittelen samaa.
Nimim. pitkä, hoikka ja erittäin siroluinen. Kapeat hartiat, kapea lantio. EN halua kuulla tuntemattomilta kommentteja painostani.