Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millainen on Espoon Huimala?

Vierailija
28.12.2010 |

Sattumalta kuulin paikasta vasta tänään. En ole aiemmin tällaiseta kuullut mitään.

Kannattaako sinne lähteä lasten 2v ja 4v kanssa? Onko kuinka pitkäksi aikaa tekemistä?

Meiltä sinne ajomatkaan noin 2h suuntaansa, joten ihan turhan takia ei viitsisi ajella.

Onkos se auki myös talvella? Joku sisäpaikka, vai?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
28.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

On pomppulinnaa ja trampoliinia ja kaikkea mahdollista. Yläkerrassa ihan pikkuisille oma temmellyskenttä. Auki ympäri vuoden. Käytiin viime kesänä ja hauskaa oli, lapset 3v ja 4v!



Tsekkaas http://www.huimala.fi/

Vierailija
2/7 |
28.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mikään älyttömän iso paikka mutta tosi kiva ja monipuolinen, pienille on oma osionsa siellä. Monipuolisempi kuin Hoplopit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
28.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

voi olla hankalaa, jos pienempi haluaisi olla ylhäällä ja isompi alhaalla. Meillä on ollut näin. Mutta kannattaa kyllä käydä! Huimalassa saa ihan kunnon ruokaakin, joten voi olla pidempäänkin.

Vierailija
4/7 |
28.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Iso paikka, varmasti riittää tekemistä!! olen ollut omieni 2v ja 3v lasten kanssa siellä. On trampoliinia, pomppulinnaa, autorata, kiipeilyseiniä, liukumäkiä.. Ja siellä on myös iso puoli pienemmille lapsille! Kiva ravintola löytyy sekä hyvät vessat ja paljon pöytiä ja tuoleja istuskeluun, suosittelen! Ja s-etukortilla vanhempi maksutta sisälle!

Vierailija
5/7 |
28.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

1v3kk lapsen kanssa käytiin siellä pienten puolella. Meidän vanhempienkin piti maksaa pääsymaksu sisään mikä mielestäni ihan älytöntä! Noh ainakaan sieltä pienten puolelta ei saa rahoille vastinetta.

Vierailija
6/7 |
28.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

taapero kun nauttii ihan yhtä lailla vaikka tavallisesta puistosta tai kotona olosta, kunhan joku vaan leikkii hänen kanssaan.



Mutta liikunnalliselle isommalle lapselle Huimala on kyllä kiva paikka. Varsinkin, jos ikää on sen verran, että pärjää jo siellä isompienkin puolella.



Joku jo sanoikin fiksusti, että yksin voi olla aika hektistä kahden lapsen kanssa. Siellä isompien puolella aikuisen on konttailtava ahtaissa käytävissä pienemmän kanssa, ja nelivuotiaskin on vähän pieni vielä selviämään täysin yksin.



Joten kannattaa mennä kahden aikuisen voimin.



Aikuisille siellä on jaossa lehtiä ja baari on keskellä kaikkea.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
28.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovat olleet tosi hyödyllisiä. Uskon, että mennään, kun meillä tytöt touhuamisiässä. Kiitos vastanneille:)





ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi yksi