Lue keskustelun säännöt.
Avattu kuohari?
14.12.2010 |
Kuinka kauan säilyy juomakelpoisena? Saako mitenkään näppärästi suljettua, kun korkki ei mahdu takaisin? Pikkuiset juhlat/illanistujaiset tulossa ja kahtena eri iltana vieraita, täytyykö kumota suosiolla avatut pullot tyhjiksi ekana iltana:D
Kommentit (3)
no voisinkin itse ottaa siitä avatusta (jos jää) ja tarjota vieraille tuoretta. Kuohari on muutenkin lempparijuomani, muttei aina viitsisi koko pulloa kiskaista kerralla:D Ainakaan ilman juhlia.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
vaikka todennäköisesti kupliva kärsii aika lailla siitä huolimatta avattuna.
ja mielelläni joisin samasta pullosta muutamanakin iltana, mutta jo toisena iltana se on vähän väljähtynyttä. Foliolla tms. olen vaan peittänyt pullonsuun, ja säilyttänyt jääkaapissa. Vieraille en edellisenä päivänä avattua kuoharia kyllä tarjoisi, itselle kyllä vielä kelpaa.