Pakko suositella Linda Lampeniuksen uutta joululevyä teille kaikille
Vaikka jotkut varmasti hyökkäävätkin heti kimppuun, kun joku uskaltaa sanoa jotain myönteistä Lindasta.
Todella kaunis levy, paljon hyviä kappaleita, erilaisia kappaleita, jouluinen, klassinen, hengellinen, koskettava, hauska! Ihan erilainen joululevy, mitä yleensä on tarjolla.
Levyllä on enemmän ja vähemmän tunnettuja kappaleita, jotka ovat kaikki muutamaa lukuunottamatta sovitettu instrumentaaliversioiksi. Pääroolissa on Lindan kaunis viulunsoitto, taustalla jousikvarettia, harppua, kitaraa, vetopasuunaa, toista sooloviulua, kaunista naiskuoroa (laulavat vain osaa teksistä). Muutama laulusolisti, ihan ensiluokkainen levy!
Oli Lindasta mitä mieltä tahansa lehtien ja muun median kautta, niin tämä levy on todella koskettava ja tunnelmallinen. Ja levyn nimihän oli siis Angels.
Kommentit (6)
IHAN samalla tyylillä kehuja lindasta. Joko on linda itse tai joku läheinen, jonka elämän keskipiste on seurata Lindan elämää. Tai sitten olet hullu stalkkeri, joka on rakastunut idoliinsa. NOLOA.
No, mitäpä muuta odotin (pieni toivo asiallisuudesta, mutta..)
Kiva, että teistä oli mitään järkeä kuluttaa aikaa ja energiaa noihin viesteihin...NOT :)
Minullekin tulee mieleen joko pakkomielteinen fani, joka pitää itseään lähinnä Lindan sisarena tai sitten on lähisukulainen tai Linda itse mainostamssa. Todella outoa ihailua.
Minullekin tulee mieleen joko pakkomielteinen fani, joka pitää itseään lähinnä Lindan sisarena tai sitten on lähisukulainen tai Linda itse mainostamssa. Todella outoa ihailua.
että kukaan "fani" ei kehuisi suosikkiaan näin vuolaasti.