Lue keskustelun säännöt.
G: Pikkuvauvaperheet ja pikkujouluriennot
27.11.2010 |
Ihan uteliaisuudesta kysyn, että miten teillä pikkuvauvaperheissä on järjestetty pikkujoulukauden riennot? Onko toinen tai molemmat teistä vähentäneet pikkujoulumenoja vauvattomaan aikaan verrattuna? Tuleeko kosteissa pikkujouluissa otettua yksi, kaksi vai kohmalokaupalla? Tullaanko pikkujouluista illaksi kotiin vai yömyöhällä hipsien?
Kommentit (2)
Mää en jaksa, perkele. Ei se missään oksukunnossa tule kotiin, mutta ottaa kuitenkin ja roikkuu illat muualla. Yksi menoista vie koko viikonlopun. Ei saatana.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
työpaikan pikkujouluihin ollaan osallistuttu, itse en tietystikään nyt voi kun on tämä pikkuvauva-aika meneillään ja vauva on rintaruokinnassa. Mies toki osallistuu omiinsa kuten ennenkin, miksi ei osallistuisi? Ja ihan ihmisten aikoihin on sieltä tullut, suht tolkuissaan jopa.