Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Upea syysloma .-(

Vierailija
14.10.2010 |

Olen sairaslomalla vaikka piti olla lomalla, flunssa iski ja vatsaa koskee, kramppeja. On ollut aiemin vatsahaava, ja oireet alkaa olla taas samat.

Koululainen makaa 39 asteen kuumeessa sohvalla. Sillä särkee päätä, ei muita oireita kuulemma, toista päivää.

Miehellä on kainalossa imusolmukkeessa tulehdus. On ollut antibioottikuurilla. Tuli just lääkäristä ja lähti sairaalaan lähetteen kanssa tarkempiin tutkimuksiin. En voinut mennä edes mukaan.

Mahtava loma meillä kaikilla...

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

lomalla, ja lomapäivät lykkääntyvät sairasloman alta eteenpäin?

Vierailija
2/2 |
14.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai mä olisin ollut vapaapäivillä , rästivapaita. Mies ja lapsi on molemmat syyslomalla, se ei kyllä siirry.

Mutta paskinta on kun kaikki on sairaana. Mies on ollut tosi kiukkunen, ymmärrätettävästi, kun ei juuri ole pystynyt tulehduksen takia edes nukkumaan tai tekemään juuri mitään, kun sattuu toi tulehdus. Ja mitä sieltä löyty. Toivottavasti on vain joku ajos yms. Ja kurjaa lapsen kannalat, odotti lomaa ja kalaretkeä isän kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän viisi